تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۷
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

تفکر بسیج باعث انسجام مبارزاتی مردم فلسطین شد

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تفکر بسیج به همه مسلمانان تسری پیدا کرد و باعث انسجام مبارزاتی مردم فلسطین شد.
تفکر بسیج باعث انسجام مبارزاتی مردم فلسطین شد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، سردار سرتیپ پاسدار احمد شفائی صبح امروز در برنامه نشست روشنگری که در مدرسه شهید رجایی چابهار برگزار شده بود، اظهار کرد: بعد از جنگ جهانی اول کشور بزرگ عثمانی تفکیک و تکه‌تکه شد و سرزمین فلسطین به انگلیسی‌ها رسید و قومیت آن را این کشور به عهده گرفت.
 
وی افزود: آغاز ظلم و ستم انگلیسی‌ها از آن سال یعنی ۱۹۱۷ کلید خورد و مسیر ظلم بر مردم فلسطین ادامه پیدا کرد؛ بعد از جنگ جهانی اول مبارزات مردم فلسطین به فرماندهی عزالدین قسام آغاز شد و این مبارزات ادامه پیدا کرد.
 
شفائی تصریح کرد: در جنگ جهانی دوم اتفاقات ویژه‌تری رقم خورد و خروجی این جنگ این بود که با کمک انگلیس رژیم صهیونیستی از فلسطین سربلند کرد.
 
وی افزود: از سال ۱۹۴۸ هجمه سنگین این رژیم بر علیه مردم مظلوم فلسطین اوج گرفت تا آن‌ها بتوانند مردم فلسطین را از آن کشور بیرون و کشور خود را تأسیس کنند.
 
فرمانده سپاه سلمان تأکید کرد: قدرت رژیم صهیونیستی با کمک مستکبرین جهان روزبه‌روز زیاد شد تا اینکه در جنگ ۶ روزه کشورهای عربی را شکست و اکثر خاک فلسطینیان را غصب کرد‌.
 
شفائی ادامه داد: از سال ۱۹۷۳ و پس از شکست مسلمانان اسرائیلی‌ها به مسلمانان این‌گونه القا کردند که تنها راه نجات، صلح با اسرائیل است. ظهور انقلاب اسلامی ایران و شعار ما می‌توانیم این باور را به ملت‌های مسلمان تزریق کرد که می‌توان این رژیم نامشروع را شکست داد.
 
وی افزود: بسیج یک تفکر و یک فرهنگ است که در غالب یک سازمان محدود نمی‌شود؛ آرمان تفکر بسیج خداباوری، خدامحوری و ظلم‌ستیزی است و این نگاه به همه مسلمانان تسری پیدا کرد و باعث انسجام مبارزاتی مردم فلسطین شد.
 
فرمانده سپاه سلمان تأکید کرد: مردم فلسطین مبارزات خود را با پرتاب سنگ شروع کردند و امروز به این سطح از مبارزه رسیده‌اند. از سال ۲۰۰۵ تا کنون اسرائیلی‌ها ۵ جنگ عمده را علیه مردم غزه شروع کردند.
 
شفائی در ادامه گفت: اسرائیلی‌ها به دنبال نابودکردن حماس، تصرف غزه و کوچ‌دادن مردم آن به مصر بودند؛ حماس با شناخت درست نسبت به این برنامه دشمن، عملیات طوفان الاقصی را برنامه‌ریزی کردند.
 
وی افزود: عملیات طوفان الاقصی باعث آن شد تا هیمنه اسرائیل فرو بریزد.
 
شفائی در پایان خاطرنشان کرد: راه پیشرفت و توسعه ما شناخت دشمنان است؛ ما نباید بگذاریم به واسطه بی اطلاعی ما کسی اطلاعات اشتباه به ما بدهد. دشمن اصلی جهان اسلام رژیم صهیونیستی است.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcg7n9q3ak93w4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما