تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۳
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد:

صدور ۳۵ درصدی آرای سازشی در مراجع حل اختلاف کار سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از صدور ۳۵ درصدی آرای سازشی در مراجع حل اختلاف کار این استان طی هشت‌ماهه امسال خبر داد.
صدور ۳۵ درصدی آرای سازشی در مراجع حل اختلاف کار سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از روابط‌عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خلیل احمد سلامی بیان کرد: از ابتدای امسال تا امروز، ۲ هزار و ۱۳۰ دادخواست در سامانه جامع روابط کار سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده که از این تعداد، یک هزار و ۴۱۴ دادخواست به صدور رأی منجر شده است.

وی اظهار کرد: با ایجاد مراکز مشاوره، حضور مستمر در بنگاه‌های اقتصادی و برگزاری جلسات هم‌اندیشی با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی تلاش کردیم که اختلافات کارگر و کارفرما کاهش یابد و در صورت لزوم اولویت صدور آرای رسیدگی به این دادخواست‌ها، حل‌وفصل به‌صورت سازشی منجر شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با یادآوری اینکه ۳۵ درصد دادخواست‌های کارگری و کارفرمایی در مراجع رسیدگی استان با سازش حل‌وفصل شدند، افزود: در سیستان و بلوچستان به‌واسطه فرهنگ و سنن و آداب مردمان این دیار، از گذشته موضوع سازش در سرلوحه رفع موارد اختلافی قرار داشته و ازاین‌حیث دغدغه خاصی وجود ندارد.

سلامی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، تعداد جلسات و مراجع رسیدگی به درخواست و اختلافات واحدهای کارگری در استان افزایش‌یافته که این اقدام منجر به کاهش مدت‌زمان رسیدگی به دادخواست‌های کارگر و کارفرما شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: ۲۵ هیئت تشخیص و حل اختلاف، به اختلافات کارگری و کارفرمایی در سیستان و بلوچستان رسیدگی می‌کنند.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcb9sb8grhb0fp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما