تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۱
معاون سیاسی‌اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان:

تمامی اقوام و مذاهب سیستان و بلوچستان محب اهل‌بیت هستند

معاون سیاسی‌اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمامی اقوام و مذاهب این استان محب اهل‌بیت (ع) هستند، گفت: یکی از افتخارات مردم این دیار این است که نخستین خون خواهان امام حسین (ع) بودند.
تمامی اقوام و مذاهب سیستان و بلوچستان محب اهل‌بیت هستند
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، رضا شریفی در آیین پاسداشت ثبت نخستین قیام در تقویم رسمی کشور که در شهرستان نیمروز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از افتخارات ایرانیان به‌ویژه سیستان و بلوچستان این است که نخستین خون خواهان امام حسین (ع) بودند، مردمان این دیار فارغ از قومیت و مذهب زیر پرچم اهل‌بیت مفتخر به این افتخار بزرگ هستند.
 
وی افزود: حفظ روحیه ایثار، حریت، نجابت، صبوری و بزرگی از گذشته تا کنون وجود داشته و با وجود سختی‌های فراوان سر خم نکردیم براین‌اساس عزت‌نفس، بزرگی و بزرگ‌منشی مردمان این دیار همچنان بر تارک تاریخ می‌درخشد و باعث افتخار است.
 
معاون سیاسی‌اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: قالب گفتمانی که در منطقه وجود دارد نشئت‌گرفته از روحیه ایثار و مقاومت است و این موضوع شیعه و سنی ندارد در فلسطین و غزه مردم محب اهل‌بیت هستند که در مقابل همه دنیای استکبار ایستاده و ایستادگی می‌کند، بر این باور هستیم که گفتمان مقاومت و مردم فلسطین پیروز میدان است.
 
وی اضافه کرد: خیزش‌های مردمی در سرتاسر دنیا برای حمایت از مردم مظلوم غزه شکل گرفت که نتیجه گفتمان مقاومت و نگاه متعالی امت واحده است که در لایه‌های مختلف امت اسلام جای خود را پیدا می‌کند و امت رسول‌الله (ص) به برکت خون شهدای غزه که مظلومانه تحت وحشی‌ترین تهاجم قرار گرفتند در حال جهانی‌شدن است.
 
شریفی تصریح کرد: انسجام در جامعه اسلامی در امت رسول‌الله (ص) بی شک پیروزی است و این وعده الهی و گفتمان امامین انقلاب بوده که ما به آن ایمان داریم.
 
وی گفت: اسرائیل به دنبال عادی‌سازی جنایات وحشیانه است تا مردم جهان این جنایات را به فراموشی بسپارند یکی از تاکتیک‌های عملیات روانی دشمن این است تا جامعه دچار بی‌حسی نسبت به این جنایت شود که این اتفاق رقم نمی‌خورد چرا که تجمعات پرشور مردم در جغرافیای جمهوری اسلامی ایران و فراتر از آن نشان داد همه پای‌کار هستند و این نشان از بصیرت، فهم، شعور سیاسی و انقلابی مردم به‌ویژه در سیستان و بلوچستان دارد.
 
معاون سیاسی‌اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در این استان حرکت جهادی و میدانی برای خدمت به مردمان شروع شده تا این لحظه با وجود کمبودها، کاستی‌ها و عقب‌افتادگی اما مردم همواره در کنار ما و یاری‌رسان بودند، همچنان دست یاری به سمت شما بلند کرده و به همراهی، مشاوره و هم‌فکری شما در حوزه‌های مختلف نیاز داریم تا عقب‌ماندگی‌های این دیار جبران شود.
 
وی افزود: سیستان و بلوچستان استان تهدیدات و فرصت‌های متنوع است که باید فرصت‌ها را در راستای پیشرفت استان بکار بگیریم و برای مقابله با تهدیدات نیز راهکارهای مقابله‌ای مردم پایه متناسبی تدوین شود که تا امروز نیز اتفاقات خوبی افتاده است.
 
شریفی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز به‌عنوان پیشرو و الگوی مقاومت در عرصه‌های راهبری، گفتمانی، تکنیکی و تاکتیکی بوده که بالاترین حمایت از نوع گفتمانی است.
 
انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcgqn9qxak93t4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما