تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۹
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:

ایستگاه هواشناسی گلشن افتتاح شد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ایستگاه اقلیم‌شناسی تمام‌خودکار گلشن در محل اداره جهاد کشاورزی این شهر افتتاح شد.
ایستگاه هواشناسی گلشن افتتاح شد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، محسن حیدری در حاشیه افتتاح ایستگاه اقلیم‌شناسی گلشن در جمع خبرنگاران بیان کرد: شهرستان گلشن به مرکزیت جالق از شمال به شهرستان خاش، از جنوب تا غرب با شهرستان سراوان و از شرق هم مرز با پاکستان است.

وی افزود: منطقه مرزی گلشن مرکز کشاورزی و صنعت گلخانه داری جنوب شرق استان است و ظرفیت و توانمندی تجاری و گردشگری بالایی دارد. سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای در شهرستان گلشن ۸۸ هکتار و ۱۲ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.

 مدیرکل هواشناسی استان تصریح کرد: وجود داده‌های هواشناسی و اثر آن بر کشاورزی منطقه بسیار حائز اهمیت است با وجود عامل‌های هواشناسی مانند دما، رطوبت، میزان بارش، سمت و سرعت باد، می‌توان تاریخ کشت، دوره آبیاری محصولات، زمان مناسب برای استفاده از سموم کشاورزی و یا کوددهی، زمان برداشت و غیره را با برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر انجام داد که این عملیات باعث افزایش عملکرد در هکتار می‌شود.

حیدری اظهار کرد: در این ایستگاه داده‌های «دما، رطوبت، فشار هوا، میزان بارش، سمت و سرعت باد» به‌صورت خودکار و لحظه‌ای اندازه‌گیری و با برقراری ارتباط دیتا به مرکز کنترل اداره کل هواشناسی استان و پایگاه‌داده سازمان هواشناسی مخابره خواهد شد.

وی ادامه داد: ایستگاه اقلیم‌شناسی تمام‌خودکار شهرستان گلشن به لطف خدا و حمایت‌های دولت با اعتبار
۳۵ میلیارد ریال افتتاح شد و داده‌های ارزشمند آن در خدمت توسعه پایدار منطقه خواهد بود.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdccoeqs02bqeo8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما