تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۲
مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای سیستان و بلوچستان خبر داد:

افتتاح آموزشگاه‌های آزاد مهارت‌آموزی در راستای اشتغال‌زایی

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: هم‌زمان با دهه مبارک فجر، آموزشگاه‌های آزاد مهارت‌آموزی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
افتتاح آموزشگاه‌های آزاد مهارت‌آموزی در راستای اشتغال‌زایی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، جلیل شهریاری ظهر امروز در حاشیه آیین افتتاح هزار پروژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مسیر توسعه مهارت آموزی و اشتغال جوانان در سیستان بلوچستان بیان کرد: با ابتکار عمل و با همکاری فرمانداران استان جلساتی با گروه های جهادی، فعالان اجتماعی و معتمدین برای فرهنگ سازی مهارتی در بین جوانان و تغیر سرنوشت آن ها برگزار شده و امروزه با توجه به پراکندگی و وسعت استان محدودیتی برای ارائه آموزش های مهارتی نیست.
 
وی ادامه داد: روش‌های آموزش ترکیبی دوگانه یا هیبریدی که هم‌زمان بخشی از آموزش‌ها در کارگاه و بخشی در بازار کار صورت می‌گیرد باعث جهش در اشتغال‌پذیری افراد متقاضی شده است.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تصریح کرد: با رصد شغلی انجام شده و تحلیل داده‌ها در سال ۱۴۰۱ مهارت آموختگان متقاضی شغل و باانگیزه شغلی در دو حوزه صنعت، ساختمان و خودرو ۸۰ درصد وارد بازار کار شده‌اند و ۲۰درصد به دنبال فرصت‌های بهتر هستند.
 
 شهریاری با اشاره به انطباق آموزش‌های مهارتی بر ظرفیت‌های استان خاطرنشان کرد: گازرسانی، ترانزیت، سواحل مکران، نهضت ملی مسکن و توسعه ریلی استان فرصت بی‌بدیلی برای رشد و توسعه استان را محیا کرده که باتربیت نیروی انسانی ماهر این مهم محقق می‌شود.
 
این اداره کل با افتتاح ۴۵ آموزشگاه آزاد در سطح استان و افتتاح مرکز مهارت‌آموزشی مرزبانی استان ویژه سربازان وظیفه در این آیین افتتاح سراسری، از استان‌های برتر در تعداد پروژه‌های قابل افتتاح بود.
 
انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcbgzb8grhb0gp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما