تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۷
مدیرکل ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان خبر داد:

نام‌گذاری ۷۵۰۰ نوزاد با نام پیامبر (ص) در سیستان و بلوچستان

مدیرکل ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آمارهای پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور، از ابتدای سال تاکنون ۷۵ هزار و ۳۸۸ ولادت در استان به ثبت رسیده است.
نام‌گذاری ۷۵۰۰ نوزاد با نام پیامبر (ص) در سیستان و بلوچستان
علی رحمتی در گفتگو با خبرنگار «عصرهامون» با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۷۵ هزار و ۳۸۸ ولادت در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است، بیان کرد: از این تعداد ۳۸ هزار و ۷۳۰ پسر و ۳۶ هزار و ۶۵۸ دختر بوده است و بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ نوزاد پسر در استان با نام پیامبر مکرم اسلام (ص) و القاب ایشان نام‌گذاری شده‌اند.
 
 
وی افزود: نام‌گذاری فرزندان با اسامی پیامبر مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع)، باعث ایجاد یک رابطه قلبی و درونی نزدیک با اهل‌بیت علیهم‌السلام خواهد شد و رسول مکرم اسلام (ص) یکی از حقوق اصلی و مهم فرزند بر پدر و مادر را انتخاب نام نیکو برشمرده‌اند.
 
مدیرکل ثبت‌احوال استان تصریح کرد: رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیای الهی ممکن نیست و این محبت و دلباختگی و ارتباط قلبی مردم در استان سیستان و بلوچستان با ائمه اطهار علیهم‌السلام از گذشته تاکنون بوده است به‌گونه‌ای که نام محمد و فاطمه همواره در صدر نام‌گذاری فرزندان این استان بوده است.
 
رحمتی گفت: نام‌های محمد، عثمان، آرسام، محمد عمر و آراد در پسران و فاطمه ، حلما ، عایشه ، مریم و زینب در دختران بیشترین انتخاب را داشته است .
 
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdchvqnz-23n-vd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

مهم ترین اولویت دستگاه اجرایی در استان از نگاه شما چه باید باشد؟
توجه به زیرساخت ها در استان
توزیع عادلانه ارزاق عمومی و کالاهای اساسی
مرتفع نمودن مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی
برخورد با مفاسد اقتصادی و ویژه خواری ها