تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۵
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:

انتخابات باشکوه نشانه قوت و قدرت نظام اسلامی است

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: هر چه حضور مردم پر شورتر باشد و انتخابات باشکوه‌تر برگزار شود نشانه قوت و قدرت نظام اسلامی است.
انتخابات باشکوه نشانه قوت و قدرت نظام اسلامی است
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان ضمن قرائت و شرح فرازی از دعای ۲۶ صحیفه سجادیه به بیان نکاتی پیرامون چشم‌پوشی از خطای مردم، تواضع، نرم‌خویی و دلسوزی در برابر آن‌ها پرداخت.

امام‌جمعه زاهدان در خطبه دوم نمازجمعه این هفته زاهدان گفت: یکی از راه‌های تحصیل تقوا و حفظ فرد و جامعه تقویت ارتباط باخدا و حضور همگانی در عرصه‌های دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه زاهدان با اشاره به برخی مناسبت‌های پیشرو عنوان داشت: در روزهای پایانی ماه رجب هستیم که ماه استغفار است آن هم استغفار به معنای حقیقی که حقیقت استغفار پشیمانی نسبت به گناه مرتکب شده است و لازمه آن این است اگر حق‌الناسی بر گردنش هست آن را جبران کند تا استغفار حقیقی باشد و خداوند از گناهش درگذرد.

وی گفت: ماه شعبان را در پیش داریم که ماه دعا، مناجات، ماه صلوات بر پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) و ماه روزه‌داری است به‌گونه‌ای که از امام علی (ع) نقل شده است: از روزی که شنیدم منادی پیامبر در مدینه فریاد می‌زد که پیامبر فرمود: "شعبان ماه من است و خدا رحمت کند کسی را که در این ماه با روزه به من کمک کند" از آن روز دیگر روزه ماه شعبان من ترک نشده است.

امام‌جمعه زاهدان تصریح کرد: دعای ویژه ماه شعبان صلوات بر پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) و مناجات شعبانیه است که دارای مضمون بلند و عالی بوده و از ائمه متعدد نقل شده است.

وی گفت: در ایام پیشرو جشن‌های دینی متعدد داریم از جمله سوم شعبان سالروز میلاد امام حسین (ع) چهارم شعبان سالروز میلاد حضرت ابوالفضل (ع)، پنجم شعبان سالروز میلاد امام سجاد (ع) و نیمه شعبان میلاد حضرت مهدی (عج) که همه این اعیاد را خدمت مردم تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

آیت‌الله محامی بیان داشت: سوم شعبان به مناسبت میلاد امام حسین (ع) تحت عنوان روز پاسدار نام‌گذاری شده که این روز را خدمت همه پاسداران تبریک عرض می‌کنیم و طبعاً این نام‌گذاری برای پاسداران ما الهام‌بخش است و باید از بزرگ پاسدار اسلام درس بگیرند که یکی از این درس‌ها جمله‌ای است که در زیارت اربعین آمده «وَ بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبَادَکَ مِنَ الْجَهَالَهِ وَ حَیْرَهِ الضَّلَالَهِ» حسین (ع) خون‌دلش را در راه تو بذل کرد تا بندگان خدا را از جهالت، نادانی و سرگردانی و گمراهی نجات دهد و این کار و راه امام حسین (ع) به‌عنوان بزرگ پاسدار اسلام است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان اذعان داشت: همه پاسداران و همه ما باید از حضرت درس گرفته و برای هدایتگری، رفع شبهات و نجات مردم و نسل جوان از حیرت و سرگردانی تلاش کنیم آن هم با بیان واقعیت‌ها، جهاد تبیین و معرفی حقیقت، اهداف و آرمان‌های انقلاب و خدمات انقلاب ازاین‌جهت که دشمن به دنبال ضربه‌زدن به انقلاب و عوامل تقویت انقلاب است که یکی از این عوامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی گفت: دشمن از هر راهی که بتواند برای ضربه‌زدن به ما استفاده می‌کند که یکی از راه‌ها نفوذ است
و ممکن است در این سازمان بزرگ و جمع زیاد نیروهایی که دارد نفوذ کند و بتواند بری نیروها را به انحراف بکشاند و بعد آن را موضوعی برای تبلیغ علیه این دستگاه بزرگ قرار دهد.

وی عنوان کرد: هم مردم، هم پاسداران و هم فرماندهان محترم باید در برابر نقش‌های دشمن هوشیار باشند و از سلامت این دستگاه فداکار تحفظ کنند.

آیت‌الله محامی بیان کرد: چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل (ع) به‌عنوان روز جانباز نام‌گذاری شده که به همه جانبازان عزیز، سربلند، فداکار و افتخارآفرین ادای احترام می‌کنیم و همه ملت باید تجلیل، تکریم و قدرشناسی داشته باشند نسبت به این عزیزان که جان در کف دست گرفته و در راه دفاع از اسلام و انقلاب جان‌فشانی کردند و صدمه‌دیده و جانباز شدند و عمری را شهید گونه زندگی می‌کنند و درد و رنج جانبازی را تحمل می‌کنند.

وی افزود: جانبازان عزیز هم باید همچنان پای انقلاب و اسلام خود بایستند چرا که انقلاب‌کردن سخت است؛ اما انقلابی ماندن سخت‌تر است و اگر جبهه رفتن سخت است تحمل درد و رنج و آسیب‌های پس از آن سخت‌تر است و خود جانبازان باید پرچم‌دار این افتخار باشند و مردم هم قدرشناسی کنند.

امام‌جمعه زاهدان گفت: پنجم شعبان به مناسبت سالروز ولادت امام سجاد (ع) تحت عنوان روز صحیفه سجادیه نام‌گذاری شده و این کتاب به زبور آل محمد (ص) چرا که حضرت داود (ع) پیامبر خدا و کتابی به نام زبور دارند که دین و شریعت جدیدی نیست؛ بلکه مجموعه‌ای از معارف و دعاها در این کتاب بود که حضرت با صوت و لحن زیبا این معارف را قرائت و مناجات می‌کرد و تعبیر خداوند در قرآن کریم این است که به کوه و سرزمین‌ها گفتیم با داود همراهی کنند و زمانی که داود دعا می‌خواند انگار کوه‌ها و دشت‌ها با او هم‌زبان می‌شدند و به مناجات خداوند متعال می‌پرداختند و لذا این کتاب صحیفه سجادیه که پر از معارف الهی آن هم در قالب دعا و مناجات است به نام زبور آل محمد (ص) نام‌گذاری شده است.

وی افزود: یکی از راه‌های هدایتگری و اصلاح‌گری امام سجاد (ع) در دوران خفقان حکومت بنی‌امیه کتاب صحیفه سجادیه بود چرا که امام در قالب دعا و مناجات باخدا سخن می‌گفت و سطح علم و معرفت مردم را بالا می‌برد و دل مردم را باخدا پیوند می‌زد و تقویت می‌کرد و سعی می‌کرد مردم به‌گونه‌ای باشند که جز خدا را در دل راه ندهند و دل‌هایشان مرکز حکومت خداوند متعال و ولایت الهی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: متأسفانه همان‌گونه که قرآن در جامعه اسلامی مهجور مانده و جامعه اسلامی آن‌چنان که باید به قرآن و معارف ناب قرآن نپرداختند و موجب گلایه پیامبر شد به‌گونه‌ای که فرمودند: "إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هَٰذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا" پروردگارا قوم من قرآن را مهجور قرار داده‌اند و آن گونه که باید قدر آن را ندانسته‌اند و اهل‌بیت (ع) که عدل قرآن هستند هم مثل قرآن مهجور قرارگرفتن‌اند و آن‌چنان که باید به سنت و احادیث پرداخته نشده و مایی که ادعای شیعه بودن داریم چه مقدار نهج‌البلاغه امام علی (ع) را خوانده‌ایم درحالی‌که یک نویسنده مسیحی مطرح می‌کند تاکنون صد مرتبه نهج‌البلاغه را خوانده‌ام و هر بار نکات جدیدی آموخته‌ام.

امام‌جمعه زاهدان عنوان کرد: در کنار جشن‌های دینی، جشن بزرگ ملی و انقلابی داریم و ۲۲ بهمن‌ماه سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ماست که این جشن ملی و انقلابی را تبریک عرض می‌کنم انقلابی که بر اساس معارف دینی، با لطف خداوند و رهبری امام خمینی (ره) و همراهی مردم مؤمن و متعهد و ملتزم به اسلام پیروز شد و تا به امروز سرفرازانه باقی‌مانده است.

وی اضافه کرد: مردم ابزار یاری خداوند متعال هستند و خداوند خطاب به پیغمبرش می‌فرماید: "هُوَ الَّذِی أَییّدَکَ بِنَصْرِهِ وَبِالْمُؤْمِنِینَ" ای پیامبر خدا تو را تایید و با یاری مؤمنین کمک کرد و طبعاً مؤمنان در برابر خدا نیستند و آنچه را که خدا می‌خواهد تحقق می‌یابد؛ اما آنچه را که می‌خواهد بر اساس سنت‌ها و قواعد و قوانینی که بر عالم حاکم کرده است تحقق می‌بخشد که یکی از آن‌ها مردم هستند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سنت الهی این است که اگر مردم پای‌کار بیایند هدف تحقق پیدا می‌کند و اگر مردم عقب‌نشینی کنند هدف تحقق پیدا نخواهد کرد و این از سنت‌های الهی است و لذا خداوند وقتی می‌خواهد پیامبرش را کمک کند از این قانون استفاده می‌کند و دل‌های مؤمنان را مجذوب پیامبرش می‌کند و مؤمنان پای‌کار می‌آیند و هدف تحقق می‌یابد؛ اما اگر عقب‌نشینی کنند شکست خواهند خوردند خورد؛ مانند جنگ بدر که پای‌کار ایستادند و پیروز شدند و در جنگ احد عده‌ای پا پس کشیدند که منجر به شکست شد و این سنت الهی است و زمانی که مردم عقب کشیدند امام علی (ع) خانه‌نشین شد وقتی مردم پای‌کار آمدند ایشان حکومت را به دست گرفتند و باز وقتی مردم عقب کشیدند امام علی (ع) شهید شد.

وی تأکید کرد: اگر مردم پای‌کار نیایند شخصیت بزرگی مثل امام حسین (ع) هم که باشد شهید می‌شود و یارانش قطعه‌قطعه می‌شود و کار با حضور مردم انجام می‌گیرد و در طول تاریخ اسلام این‌گونه بوده در انقلاب اسلامی ما نیز به همین شکل بوده، هست و خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مردم پای‌کار آمدند و با رهبری امام خمینی (ره) انقلاب پیروز شد و از روز اول پیروزی انقلاب همواره با فتنه و توطئه‌های دشمن روبرو بودیم اما مردم ایستادند و پرچم اسلام را برافراشته نگه داشتند و در ادامه جنگ را بر ما تحمیل کردند که همه پای‌کار ایستاده و جان در کف دست گرفتند و باز سربلند و پر افتخار ماندیم.

آیت‌الله محامی اظهار داشت: عمده پیشرفت‌هایی که در طول تاریخ انقلاب داشتیم و در این ایام گوشه‌ای از آن هم بیان می‌شود باز با حضور همین مردم کسب شده است و جوانان، دانشمندان، اشتغال‌آفرینان و بخش خصوصی که در بخش‌های مختلف تلاش کرده‌اند و همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده که باید مردم پای‌کار بیایند و دولتمردان باید زمینه حضور مردم را فراهم کنند و نظارت داشته باشند.

وی گفت: در سیستان و بلوچستان نیز نمونه‌هایی از اقدامات صورت‌گرفته را در صداوسیمای استان می‌بینیم و طرح‌ها و خدمات انبوهی که افتتاح می‌شود و یا کلنگ آن زده و آغاز می‌شود جای تقدیر و تشکر دارد که به دست خود مردم و بخش خصوصی و با هدایت و حمایت دولت در کشور و استان شکل می‌گیرد.

وی گفت: نیازها به‌مراتب بیشتر و زمینه کار به‌مراتب وجود دارد و نیازمند حضور بیشتر مردم جوانان و بخش خصوصی در عرصه‌های مختلف هستیم به‌گونه‌ای که رهبر معظم انقلاب همواره تأکید دارند و رئیس‌جمهور محترم نیز دستور دادند و استاندار محترم نیز در این جهت پیگیر هستند؛ اما مهم این است که دستگاه‌های دولتی هم همراهی کنند چرا که گاهی شاهدیم علی‌رغم همه دستورها وقتی کار به یک کارشناسی اداری می‌رسد در اثر بی‌انگیزگی درستکار نمی‌کند و جتی گاهی کارشکنی می‌کند که مدیران و دستگاه‌های نظارتی باید در این جهت نظارت کنند تا برای حضور مردم و بخش خصوصی جهت ورود به پروژه‌های کوچک و بزرگ تسهیلگری شود.

آیت‌الله محامی بیان داشت: یکی از عرصه‌های حضور مردم انتخابات پیش روست و هر چه حضور مردم پر شورتر باشد و انتخابات باشکوه‌تر برگزار شود نشانه قوت و قدرت نظام اسلامی است و کشور ما قدرت و امنیت می‌آورد و برای همین است که دشمن همواره به دنبال است تا انتخابات در کشور ما به‌درستی برگزار نشود آن هم با تبلیغات فراوان و القای ناکارآمدی نظام اسلامی و اینکه شرکت در انتخابات را بی‌تأثیر جلوه دهد تا مردم انگیزه‌ای جهت حضور در انتخابات را نداشته باشند و قدرت، قوت و امنیت برای کشور حاصل نشود.

وی گفت: مردم و مسئولان باید هوشیار باشند و به‌گونه‌ای عمل کنند که دشمن خار، دلیل و مأیوس شود.

انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcjtaeviuqemyz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما