تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۴
مردم مستقیماً در صحنه‌ها حضور پیدا می‌کنند جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم‌سالار است و یکی از مهم‌ترین موارد مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب موضوع مردم‌سالاری و تحقق این مقوله در فرایند انقلاب اسلامی است.
جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم‌سالار است
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، حسن نکوئی، مدیر سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در یادداشتی به زاهدنیوز نوشت: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم‌سالار است چون مردم مستقیماً در صحنه‌ها حضور پیدا می‌کنند و عرصه‌های مختلف برای حضور مردم پیش‌بینی‌شده است، یکی از مهم‌ترین موارد مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب موضوع مردم‌سالاری و تحقق این مقوله در فرایند انقلاب اسلامی است.

مردم‌سالاری در اصول مختلفی از قانون اساسی جمهوری اسلامی و از راه‌های مختلفی نظیر انتخاب مستقیم و غیرمستقیم، حق امربه‌معروف، همه‌پرسی و... مورد تأکید قرار گرفته است.

کل قانون اساسی ما تبلور مردم‌سالاری دینی است، یعنی در مقدمه قانون اساسی اصلاً تعریفی که از حکومت اسلامی ارائه می‌دهد یک تعریف مردم‌سالارانه است.

انقلاب امری مستمر و تمام‌نشدنی است؛ چون آرمان‌های آن بسیار بزرگ، فراگیر و جهانی است، مقایسه نتایج با آرمان‌ها موجب تحرک و تلاش بیشتر و مانع رکود و توقف است.

وقتی می‌خواهیم میزان پیشروی یک نفر در حرکت به سمت یک مقصد را بسنجید می‌توانیم نقطه شروع حرکت ایشان را نادیده بگیریم، بنابراین برای ارزیابی توفیقات و پیشرفت‌ها را در بخش‌های مختلف، نسبت به گذشته و شناسایی موارد ارتجاعی بازگشت‌های که می‌تواند نماد شکست باشد.

شرایط کنونی را می‌توانیم با گذشته مقایسه کنیم و لازم است در ارزیابی‌ها به مقدورات و امکانات و همین‌طور موانع توجه شود در این صورت ارزیابی منصفانه‌ای خواهیم داشت.

در مقایسه با آرمان‌ها و اهداف بلند و جهانی انقلاب اسلامی می‌توان گفت نظام اسلامی هنوز در ابتدای راه است نظام طاغوتی سرنگون و نظام توحیدی جایگزین آن شده، اما تا شکل‌گیری یک جامعه الگو برای تشکیل امت اسلامی و تمدن نوین اسلامی هنوز انقلاب اسلامی در مراحل ابتدایی است.

اگر همه رشد جبهه حق و انزوای رو به اضمحلال جبهه باطل را به طور واقع‌بینانه و به‌دور از جوسازی رسانه‌ای دشمن ببینیم، حرکت جامعه اسلامی در آستانه رسیدن به قله کاملاً قابل‌درک است و در کنار پیشرفت‌ها اگر به ضعف دشمنان و بدخواهان انقلاب نگاه کنیم متوجه می‌شویم دشمنان ما امروز در انزوا و روبه‌زوال و در لبه پرتگاه قرار گرفته‌اند و مانعی برای ترقی نیست.

جدال ما جدال نابرابری است دشمن لجستیک قوی دارد میلیون‌ها دلار برای عرصه رسانه و جنگ تبلیغاتی‌اش هزینه و اجماع می‌کند این جدال نابرابر است ولی ما پروردگار را داریم ما افراد مخلصی داریم که اگر بنا باشد پیروزی اتفاق بیفتد از دریچه زحمات آنها و توکل به ارتباط با پروردگار است.

دنیای غرب آن‌قدر به خودش دروغ گفته است که کم‌کم خودش هم باور کرده است که اگر «هوچی‌بازی» در بیاورد می‌تواند در پیشبرد اهداف شومش موفق باشد.

جمهوری اسلامی و اندیشه‌های دینی و قران ریشه ۱۴۰۰ساله دارد، مردم کشورمان حاضرند جان و مال خود را نه یک‌بار، بلکه صدبار برای این ریشه بگذارند. اتحاد بین اقوام کشور ایران ریشه پنج‌هزارساله است.

شرکت در انتخابات علاوه بر آنکه به معنای واگذارنکردن حق تعیین سرنوشت شهروندان و عشق و علاقه‌ای است که به انقلاب دارند، تنها راه برای جبران ناکارآمدی و بازگشت امید به جامعه است و به‌عنوان یک حق نیز قلمداد می‌شود.

مشارکت در انتخابات حقی که در همه جوامع و مکاتب بشری به‌عنوان فضیلت و ارزش شناخته می‌شود و با عناوینی همچون حق انتخابگری، حق مشارکت در تعیین سرنوشت  و... شناخته می‌شود مشورت با مردم در اداره حکومت، سعه‌صدر، حسن خلق، گشاده‌رویی و نرم‌خویی مسئولین در برخورد با مردم باعث تقویت پیوند بین مردم و نظام می‌شود.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcbszb8srhb0gp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما

مهم ترین اولویت دستگاه اجرایی در استان از نگاه شما چه باید باشد؟
توجه به زیرساخت ها در استان
توزیع عادلانه ارزاق عمومی و کالاهای اساسی
مرتفع نمودن مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی
برخورد با مفاسد اقتصادی و ویژه خواری ها