تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۱
 روزی به بلندای تاریخ؛

 همه آمده بودند

 مردم شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان در ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ با اتحاد و همدلی آمده بودند تا ۴۵ سال عزت، افتخار، ایستادگی و اتحاد را جشن بگیرند.
 همه آمده بودند
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، امروز ۲۲ بهمن ۴۵ سال بعد از پیروزی مردمی‌ترین انقلاب دنیا، شیعه و سنی و مرزدار سیستان و بلوچستان دست در دست هم با همدلی و وحدت هم‌زمان با سراسر کشور از ساعات ابتدای صبح محیا حضور در حماسه بی‌نظیر راهپیمایی ۲۲ بهمن شدند.
 
در مسیر رفتن به راهپیمایی صحنه‌های بسیار جالبی به چشم می‌آمد از مادر مسنی که عصازنان با قدم‌های هر چند آهسته اما باصلابت خود را به مسیر راهپیمایی رسانده بود.

با او صحبت کردم که چرا با این وضعیت به راهپیمایی آمده است؛ گفت: ما به این انقلاب و کشور مدیون هستیم، برای حفظ این انقلاب و نظام اسلامی شهدای زیادی را داده‌ایم و با حضور خود به دشمن می‌فهمانیم که جرات نگاه کردن به کشور ما را ندارد.

این مادر مسن ادامه داد: امنیت، استقلال، آرامش امروز خود را مدیون جانفشانی‌های شهدا در بهمن ۵۷ هستیم و به شکرانه این پیروزی عظیم و زنده‌نگه داشتن یاد و خاطره امام راحل و شهدا امروز به میدان آمده‌ایم.
 

 از جانبازان ویلچرنشینی که به شوق پیروزی انقلاب و با شور میهن‌پرستی با دردست‌داشتن پرچم زیبای وطن تا آن مادری که همراه نوزاد شیرخواره‌اش آمده بود، در حماسه تاریخی ۲۲ بهمن حضور داشتند، آمده بودند تا بگویند همیشه پشتیبان نظام و ولایت هستند و تا همیشه تاریخ پرچم سه‌رنگ ایران اسلامی بر فراز قله‌های عزت و اقتدار برافراشته است.

 مادری که همراه فرزند خردسالش در راهپیمایی شرکت کرده بود و پرچم ایران را به دست فرزندش داده بود، گفت: من با فرزندم حضور پیدا کردم تا از همین دوران خردسالی او را با راه و روش انقلاب اسلامی و آرمان‌های شهدا آشنا کنم و بداند که در چه کشور عزت‌مند و پر افتخاری زندگی می‌کند.
 
 این مادر ادامه داد: فرزندان خردسال ما همان سربازان آینده این انقلاب هستند و امریکا و اسرائیل بداند که ما به هیچ‌گاه از انقلاب و آرمان‌های شهدایمان دست نخواهیم کشید.
 
 
 یکی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس که بر ویلچر نشسته بود و پرچم ایران اسلامی را در دستانش داشت، علت حضورش را عشق به وطن و رهبری عنوان و بیان کرد: همان‌طور که در هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن ایستادگی کردیم و ذره‌ای از خاک وطن را به بیگانگان ندادیم هنوز هم با همان صلابت پای آرمان‌های انقلاب و شهدا ایستاده هستیم.
 
 در راهپیمایی امسال حضور گرم دهه نودی‌های انقلاب همراه با پدران و مادرانشان بر سرمای بهمن چیره گشته بود، کودکانی که پرچم کشور را بر صورت نقاشی کرده بودند و با پرچم‌های کوچک در دست آمده بودند تا بگویند سربازان فردای این انقلاب هستند.

این نوجوانان و کودکان با فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و با مشت‌های گره‌کرده کوچکشان مشت محکمی بر دهان ابرقدرت‌های استکباری زدند و گفتند: ما سربازان حاج‌قاسم هستیم و هرگز نخواهیم گذاشت که دشمن به توطئه‌ها و دسیسه‌های شوم خود برسد.

 

 امروز زنان و مردان، کوچک و بزرگ، شیعه و سنی، مرزداران غیور در جنوب شرق ایران در خیابان‌ها به جوش‌وخروش آمدند تا یاد بهمن ۵۷ را دوباره زنده نگه دارند و فریاد پیروزی سر دهند.
 
 شیعه و سنی با اتحاد و همبستگی با خلق حماسه‌ای دیگر در دفتر تاریخ انقلاب نشان دادند که در برابر شیطنت‌های دشمنان هوشیار بوده و در کنار یکدیگر در برابر استکبار ایستادگی می‌کنند.
 
                       

 حضور پرشور مردم همیشه در صحنه سیستان و بلوچستان در جشن تولد ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی نشان داد که این مردم با هم متحد و همدل هستند و برای حفظ انقلاب و خاک وطن حاضر هستند از جان خود بگذرند.
 
 حضور امروز مردم مقدمه‌ای برای خلق حماسه ماندگاری دیگر در ۱۱ اسفندماه جاری در پای صندوق‌های رأی شد تا بار دیگر مشارکت و حضور گسترده آنان خاری بر چشم دشمنان انقلاب و ایران اسلامی باشد.

انتهای خبر/   https://asrehamoon.ir/vdcizyazwt1aqz2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما