تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۱۱
آیین دومین شب از شب‌های قدر در فضایی معنوی در شب شهادت امیرالمؤمنین علی (ع) در سرتاسر استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
آیین شب دوم قدر در سیستان و بلوچستان برگزار شد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، مردم خداجو و عزادار استان سیستان و بلوچستان هم‌زمان با سراسر کشور و در شب شهادت امام علی (ع) با خواندن دعای جوشن کبیر، دعای مجیر، مراسم قرآن بر سر دومین شب از لیالی پر خیر وب رکت قدر را احیا داشتند.
 
این مراسم که از ساعت ۲۲ در مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و گلزار شهدا برگزار شد مردم شب‌زنده‌دار با طلب مغفرت از درگاه الهی ندای الهی العفو را سر دادند و طلب بخشش کردند.
 

احیای شب بیت و یکم ماه رمضان که با استقبال گسترده خانواده‌ها به‌خصوص با حضور نوجوانان و جوانان همراه بود با انجام برنامه‌های مختلف به‌خصوص قرائت قرآن مجید، دعای مجیر، جوشن کبیر، زیارت عاشورا و بر سر گذاشتن قرآن مجید برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد محمودی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به فضیلت ارزشمند شب‌های قدر بیان کرد: شب قدر یکی از شب‌های بافضیلت و ارزشمند است و قداست این شب آن‌قدر بالاست که خداوند در قرآن کریم یک سوره برای این شب اختصاص داده است.
 
وی با اشاره به اینکه شب قدر نقطه اوج معنویت و رازونیاز با پروردگار است افزود: ارزش عبادت در شب قدر طبق روایت‌ها هزار برابر روزهای دیگر است.
 
این کارشناس مذهبی تصریح کرد: یکی از کارهای که در هنگام قرآن بر سرگرفتن انجام می‌دهیم توسل به ائمه معصومین و سوگند دادت خداوند به اولیایش است.
 
محمودی همچنین با اشاره به ضربت خوردن امام علی (ع) در سحرگاه نوزدهم ماه مبارک رمضان و شهادت ایشان در ۲۱ ماه رمضان اظهار کرد: عزاداری برای امیرالمؤمنین امام علی (ع) در این شب‌ها دارای ثواب بسیاری است که در کنار عبادت و رازونیاز با خداوند متعال انجام شود.
 
وی با بیان اینکه یکی از اعمال اصلی و مورد تأکید در این شب دعاکردن است، افزود: شب قدر، بهترین فرصت برای دعاکردن در حق یکدیگر و درخواست بهترین‌ها برای خود و دیگران از خداوند است.
 

 این کارشناس مذهبی بیان اینکه در شب قدر امور یک سال ما مقدر می‌شود، گفت: در این شب‌ها با دعا و تضرع در درگاه خداوند بهترین مقدرات را از خداوند برای خود و دیگران درخواست کنیم.
 
محمودی با بیان اینکه درک‌کردن شب قدر و فهمیدن منزلت آن بهترین دستاورد مؤمنان از این شب‌ها است و فقط به بیدارماندن نیست، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت این شب نهایت بهره را جهت تقرب به درگاه خداوند ببریم.
 
وی ادامه داد: شب قدر یکی از فرصت‌های بی‌نظیری است که خداوند برای ما قرار داده تا با استفاده از آن توشه‌ای برای حرکت در جهت قرب به خداوند جمع‌‏آوری کنیم.
 
این کارشناس امور دین با اشاره به اینکه خداوند ثواب عبادت در شب قدر را برتر از هزار ماه دانسته است، تأکید کرد: حقیقت شب قدر، راه‌یافتن و درک مقام ولایت خداوند متعال و معرفت به مقام نورانیت اولیای الهی است.
 
وی بیان کرد: فضیلت شب قدر به‌خاطر نزول قرآن است، بنابراین همه مردم باید قرآن را پناهگاه بدانیم و سعادت دنیا و آخرت خود را در کتاب خداوند جست‌وجو کنیم.
 
انتهای خبر/
 
 
  https://asrehamoon.ir/vdcam0n6m49nio1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما