تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۴۹
کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان پرحادثه‌ترین استان‌ها بود.
پرخطرترین جاده‌های نوروز کجا بوده‌اند؟
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، بر اساس آمارهای پزشکی قانونی در طرح نوروزی سال ۱۴۰۲، تعداد ۱۲۸ نفر در سیستان و بلوچستان، ۱۱۱ نفر در فارس، ۸۹ نفر در استان کرمان و ۷۸ نفر در تصادفات رخ‌داده در تهران، جان خود را ازدست‌داده‌اند.

در طرح نوروزی سال ۱۴۰۱ نیز، ۱۲۴ در سیستان و بلوچستان، ۹۴ نفر در فارس، ۹۲ نفر در کرمان و ۷۹ نفر نیز در خراسان رضوی نفر جان خود را از دست دادند. همچنین در سال ۱۴۰۰ نیز، استان‌های فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان به ترتیب ۹۹،۹۵ و ۸۶ کشته را در تصادفات نوروزی به خود اختصاص داده‌اند.

 در سال ۱۴۰۲، کمترین میزان فوتی‌های تصادفات هم در استان‌های ایلام و کردستان و در سال ۱۴۰۱ در استان چهارمحال‌وبختیاری و اردبیل به ثبت رسیده است.
 
وقوع ۹۳ هزار و ۵۹۸ تصادف در نوروز

 احمد شیرانی؛ رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور فراجا با اشاره به تردد جاده‌ای در طرح نوروزی اظهار کرد: حجم کل تردد جاده‌ای از ۲۴ اسفند تا امروز ۴۷۸ میلیون تردد ثبت شده است.

 وی تصریح کرد: متوسط تردد روزانه ۲۶ میلیون تردد بوده که نسبت به سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است همچنین تعداد تصادفات فوتی ۶۱۱ فقره ثبت و تعداد جان‌باختگان ۷۴۰ نفر، تعداد تصادفات جرحی ۱۵ هزار و ۴۱۱ فقره، مجروحین ۱۹ هزار و ۳۲۵، تعداد تصادفات خسارتی ۷۷ هزار و ۵۷۶ فقره ثبت شده است.

 رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور فراجا درباره استان‌های پرحادثه فوتی تصریح کرد: در این بخش استان‌های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان بیشترین آمار را داشته‌اند.

انتهای خبر/

  https://asrehamoon.ir/vdcepf8zvjh8poi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما