تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۲۸
دولت سیزدهم با عزم جدی رفع معضل حاشیه‌نشینی را در شهر بندری چابهار آغاز کرده و تا کنون بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی در حاشیه این شهر بهسازی و نوسازی شده است.
۵۰۰ واحد مسکونی برای رفع حاشیه‌نشینی در چابهار بهسازی شد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، حاشیه‌نشینی، چالش بزرگی که آسیب‌های اجتماعی زیادی را به همراه خود دارد و بزرگ‌ترین معضل آن سستی نظام خانواده است و مسئله اعتیاد از دیگر آسیب‌های آن بوده که خود مشکلات عمده دیگری را ایجاد می‌کند.
 
بحث حاشیه‌نشینی یکی از موضوعات بسیار مهمی که می‌تواند در حوزه آسیب‌های اجتماعی مسئله‌ساز شود و مقام معظم رهبری هم آن را از موضوعات اصلی کشور می‌دانند.
 
 حاشیه‌نشینی از معضلات مهم و مشکلات اساسی در طول ۳۱ سال گذشته در شهرستان بندری چابهار است که بعد از ایجاد منطقه آزاد و راه‌اندازی واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک شکل‌گرفته و روزبه‌روز بر جمعیت حاشیه‌نشین آن افزوده شده است.
 
رفع مشکلات حاشیه‌نشینان چابهار به‌طورجدی در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است چرا که زندگی در آلونک‌های چوبی و حصیری، بیش از آنچه تصور می‌کنیم سخت و دشوار است.
 
کرد رئیس ستاد هماهنگی سکونتگاه‌های ناکارآمد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در خصوص اقدامات این بنیاد برای رفع حاشیه‌نشینی در استان بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در شهرهای زاهدان، زابل، ایرانشهر، چابهار و میرجاوه فعالیت‌های خوبی را انجام داده است
 
وی افزود: تا کنون توانسته‌ایم با اعتباری بالغ بر ۳۷۵ میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی و زیرساختی زیادی را انجام دهیم
 
توحید نیا، رئیس ستاد ساماندهی حاشیه شهر چابهار با اشاره به اینکه چابهار به‌عنوان پیشانی تجارت کشور بخش‌های از اقدامات ساماندهی را در این سال‌ها به خود دیده است، تصریح کرد: از سال ۹۸ تا کنون ۲۰۵ هزار مترمربع بحث زیرسازی و اسفالت و بهسازی معابر را در سطح حاشیه شهر چابهار در روستاهای کمب، عثمان‌آباد رمین و احمدآباد صورت‌گرفته است.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵ هزار مترمربع زیرسازی آسفالت مجدداً در روستای احمدآباد در حال اجرا داریم.
 
رئیس ستاد ساماندهی حاشیه شهر چابهار خاطرنشان کرد: اولویت‌های ما است بافت ناکارآمد مسکن در حاشیه شرق چابهار را احیا کنیم و تا کنون بیش از ۵۰۰ واحد بهسازی و نوسازی مسکن صورت‌گرفته است که ادامه این اقدامات عمرانی می‌تواند در کاستن از معضلات این مناطق اثربخش باشد.
 
یکی از مهم‌ترین اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه شهر چابهار صدور سند مالکیت است که هم اکنون در حال انجام است.
دنیا برای دستیابی به قابلیت‌های بی‌شمار سواحل منکران توسعه این محلات اهمیت ویژه‌ای دارد که باید بیشتر به آن توجه شود.
 
 
انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcfcedyew6dv1a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما