تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۳۰
شهید سید حسن موسوی در وصیت‌نامه خودنوشت: راهی را که انتخاب کرده‌ام راه انبیا و راه خداست.
راهی را که انتخاب کرده‌ام راه انبیا و راه خداست

به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، شهید سید حسن موسوی در ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۳۷ در زاهدان متولد شد و در تاریخ ۱۲ مردادماه ۶۲ در خرمشهر به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای زاهدان به خاک سپرده شد.
 
 این شهید در وصیت‌نامه خود نوشته است؛
 
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
 خدایا به ما توفیق بده که در راه تو و به همراه ولی تو کشته بشویم و به فیض شهادت نایل گردیم اگر چه دنیا زیبا و دوست‌داشتنی است. دنیا آدم را به‌طرف خودش می‌کشد؛ اما خانه پاداش الهی خانه آخرت خیلی از دنیا زیباتر است. خیلی از دنیا بالاتر و عالی‌تر است اگر مال دنیا را آخر کار باید گذاشت و رفت، پس چرا انسان آن را در راه خدا انفاق نکند و اگر این بدن‌های ما ساخته شده است که آخر کار بمیرد، پس چرا در راه خدا بیشتر قطعه‌قطعه شود؟
 
سایه‌های تاریک کرانه‌های افق هنوز مصدوم نشده و پرده سیاه و مظلوم آن بر سراسر دشت گسترده بود. هیچ‌چیزی نمی‌توانست هویت خود را آشکار سازد، همه موجودات استراحت کرده بودند. شب تیره رفته بود؛ ولی سیاهی آن هنوز بر محیط سایه می‌انداخت جهان پرغوغا از آرامش و سکون خارج نشده بود در چنین هنگامی نسیمی خنک از دشت به خون تپیده خوزستان برخاست که یادآور برادران رزمنده‌ای بود که خون خود را نثار، اسلام عزیز در این پهن‌دشت کرده و به لقاءالله پیوسته بودند. شهیدانی چون شهدای هویزه سوسنگرد، بستان، شوش و خونین‌شهر.
 
بله نسیمی خنک از دشت به خون تپیده خوزستان برخاست تا از این دشت خرم و سرسبز عبور کرده دریای امواج کرخه را کند. این طلیعه بامدادی می‌خواست تا مقدم مبارک خود نزدیکی خود را اعلام کند. این پیک خجسته که موجب اهتزاز برگ‌های نیمه‌جان و شاخ‌های نیمه‌عریان درخت‌هاست سرشار از نشاط به درخت خود را ادامه می‌داد بر هر و آشیانه‌ای عبور می‌کرد قانون طبیعت را که برابری است اجرا می‌نمود او از چادرها و سنگرهای برادرانی که سرشار از عشق به خدا و رسول خدا بودند هم می‌گذشت «امام ما همه در محضر حق‌تعالی هستیم» آیا گمان می‌کنید که ما شما را بیهوده آفریدیم و امتحان نمی‌شوید و هرگز به‌سوی ما بازگشت نخواهید کرد (قرآن کریم)
 
 بله من شیعه دوازده‌امامی هستم و حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر اسلام عزیز است و این بزرگ‌ترین لطفی است که خداوند شامل حال ما کرده است که ما در راهش نجنگیم و اسلام عزیز بر سرتاسر دنیا جایگزین بشود و من هم این را وظیفه خود می‌دانم و هرچه زودتر وارد جبهه‌های جنگ بشوم و تا با این کفار بعثی دارد کارزار شده و در این جهاد مقدس که ملت مسلمان ایران بر علیه تمام ابرقدرت‌های شرق و غرب آغاز کرده من هم به نوبه خودم در این جهاد شرکت کردم، امیدوارم که خداوند از ما قبول بکند. پدر و مادر عزیزم ما که در این مدت سال‌های زندگی‌مان خدمتی نکردیم، پس بگذار با ریختن خونمان در پای درخت اسلام خدمتی به اسلام بکنیم.
 
و در ضمن به برادرانم هم می‌گویم که هیچ برای من ناراحت نباشند. چون راهی را که انتخاب کرده‌ام راه انبیا و راه خداست و اگر هم شهید شدم برای من ناراحت نباشید.
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdccs4qsi2bqem8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما