تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۷
امام‌جمعه سراوان گفت: حضرت معصومه (س) بهترین الگو در ترویج حجاب و عفاف برای دختران مسلمان ایرانی است تلاش شود که خود را به ویژگی‌های حضرت معصومه (س) نزدیک‌تر کنیم‌.
حضرت معصومه (س) بهترین الگوی آسمانی در ترویج حجاب است
به گزارش پایگاه خبری عصر‌هامون به نقل از شستون، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی بامری در خطبه‌های این هفته نماز‌جمعه بیان کرد: ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر را به همه محبان و شیفتگان این بانوی عظیم و همه دخترانی که عاشق حضرت معصومه(س) هستند را تبریک می‌گویم. حضرت معصومه (س) یکی از شخصیت‌هایی است که در بین اهل بیت به فاطمه ثانی و شبهه حضرت زهرا (س) شهرت دارد.
 
وی با بیان اینکه به سفارش خدای متعال باید محبت پیغمبر(ص) و اهل بیت (ع) در دل‌هایمان باشد، افزود: جایگاه حضرت معصومه (س) برجسته و فضلی است که خدای متعال به ما عنایت فرموده که از این وجود نورانی بهره ببریم. 
 
امام‌جمعه سراوان با بیان اینکه از ویژگی‌های برجسته حضرت معصومه (س) می‌توان به حجاب، بصیرت، آشنایی با حق، امام‌شناسی اشاره کرد، گفت: اگر قبل و بعد از انقلاب را بررسی شود مشاهده می‌کنیم چه بسترهایی برای دختران مسلمان ایرانی فراهم شده و امروز دختر مسلمان ایرانی با حجاب و نماد اسلامی در مجامع بین‌المللی حضور دارد اما دشمنان امروز تلاش می‌کنند تا حیای زن اسلامی را به بهانه آزادی بشکنند.
 
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین بامری اضافه کرد: حضرت معصومه (س) در کنار عالم‌بودن، مجاهده بود که باید همه ما به این موضوع توجه داشته باشیم و در مسیر حق گام برداریم. حضرت معصومه(س) بصیرت داشت، حق را شناخت در کنار حق قرار گرفت و با تمام وجود پای امام ایستاد و جان خود را در این مسیر فدا کرد.
 
 
وی خاطرنشان کرد: زن و دختر در اسلام دارای عظمت است، دختران باید دقت‌هایی در زندگی داشته باشند باتوجه به اینکه دشمنان بشریت و دین اسلام الگوهای غربی، مجازی و انحرافی ایجاد کرده و تبلیغ می‌کنند که متأسفانه زنان و دختران در پوشش، رفتار، حفظ حجاب و مباحث دیگر بی‌دقتی‌های انجام داده‌اند اما تنها راه نجات دختران الگوهای آسمانی و حقیقی است که حضرت معصومه(س) بهترین الگوی آسمانی و حقیقی در ترویج عفاف و حجاب برای دختر مسلمان ایرانی است.
 
امام‌جمعه سراوان تصریح کرد: حجاب، عفت، مهربانی، مجاهدت، بصیرت، ولایت‌پذیری حضرت معصومه (س) را باد باید مد نظر داشته باشیم تا دختران ما در مسیر واقعی قرار گیرند.
 
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین بامری گفت: دشمنان دین خدا در دنیا هرزگی را تبلیغ می‌کنند تا فرزندان ما فساد را بیاموزند اما به‌عنوان مسلمان باید برای نجات دختران خود از تبلیغات پلید که حزب شیطان در دنیا راه انداخته به حضرت معصومه و حضرت زهرا توجه کنیم و الگو بپذیریم‌ تا در دام تبلیغات الگوهای غربی گرفتار نشویم.
 
وی با اشاره به سالروز اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم کودک‌کش اسرائیل، بیان کرد: دشمنان دین خدا دست به دست هم دادن و سفاک‌ترین انسان‌ها را به اسم صهیونیزم در سرزمین پاک و مطهر، سرزمینی که معراج نبی و قبله اول مسلمانان است را برای خونخواری و جنایت‌ ایجاد کردند که جلوه این جنایت‌ها را در غزه مشاهده می‌کنیم.
 
 
امام‌جمعه سراوان اضافه کرد: ۷۶ سال جنایت رژیم سفاک اسراییل را را در غزه مشاهده می‌کنیم‌، شرمندگی برای سازمان ملل باشد و برای افرادی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی را در عالم امروزی دارند اگر وجدان دارند باید بمیرند، جنایتی که در غزه رخ می‌دهد کم در طول تاریخ رخ داده و بیش از ۳۶ هزار انسان بی‌گناه با بدترین وضعیت کشته شدند، کجایند صاحبان وجدان بشری؟ سازمان ملل کجاست؟ کشورهای اسلامی کجا هستند؟ چه میزان باید جنایت شود که چهره پلید این رژیم مشخص شود اما وجدان های انسان های بیدار بیدار شده است.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین بامری خاطرنشان کرد: نظامیان آمریکایی با دختران جوانی که برای حمایت از حقوق بشر و مردم مظلوم غزه تجمع کرده بود با وضعیت اسفناک و با شکنجه با آن‌ها برخورد می‌کنند امید داریم این رژیم به‌زودی سرنگون شود و از بین رود.
 
وی با اشاره به معارفه سرپرست جدید فرمانداری سراوان گفت: از فرماندار جدید سراوان انتظار داریم برنامه‌ریزی انجام دهد و افرادی که در ادارات شهرستان در تراز دولت انقلابی و مردمی عملکرد مطلوبی ندارند را مدیریت کند تا سستی و تنبلی را در ادارات شاهد نباشیم، توجه ویژه به مباحث گرانی، صفوف بنزین و گاز داشته باشند البته ساماندهی شده است دقت شود که برخی در این زمینه سوءاستفاده نکنند تا برای مردم گرفتاری ایجاد نشود.
 
 
انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcezv8zejh8pfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما