تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۳۴
امام‌جمعه موقت زاهدان گفت: به مناسب سالروز ولادت دختر پاک و عفیفه حضرت معصومه (س) این روز را به دختران ایران‌زمین و شیرزنان تبریک عرض می‌کنم، دختران ما باید با نگاه فاطمی الگوهای منحصربه‌فرد باشند.
حضرت معصومه (س) بهترین الگو برای دختران در هر دوره زمانی است
 به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از زاهدنیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اکبرپور در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان بیان کرد: همه نمازگزاران مؤمنان و مؤمنین خواهران و برادران به تقوا الهی توصیه می‌کنم خدا به همه ما توفیق بدهد در ایام و مناسبت‌های ویژه قرار داریم اول ذی‌القعده سالروز ولادت حضرت معصومه است تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
 
 وی ادامه داد: به مناسب سالروز ولادت دختر پاک و عفیفه حضرت معصومه (س) روز دختر نامیده شده است و دختران ایران‌زمین و شیرزنان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم به‌خصوص دختران شهید و هم استانی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، دختران ما با نگاه فاطمی بتوانند الگوهای خوبی برای این الگوهای منحصربه‌فرد باشند. 
 
 امام‌جمعه موقت زاهدان تصریح کرد: نام حضرت فاطمه است و لقب معصومه از امام‌زمانش امام رضا (ع) دریافت می‌کند و می‌فرماید کسی که فاطمه معصومه (س) را زیارت کند من را زیارت کرده است و امام می‌فرمایید: هر کس حضرت معصومه (س) را زیارت کند ما را زیارت کرده و بهشت برای اوواجب می‌شود.

 وی با اشاره به ولایت‌مداری آن حضرت افزود: در زمانی که امام رضا (ع) به‌اجبار وارد ایران و خراسان شدند، حضرت معصومه (س) به عشق امام رضا (ع) برای همراهی امام زمان خود در آن زمان با پیمودن مسیر طولانی به ایران آمدند.
 
 اکبرپور عصمت، شرافت و ولایت‌مداری حضرت معصومه (س) را از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی آن حضرت بر شمرد و افزود: دختران امروز مادران فردا هستند بنا براین در مقابل تهاجم دشمن باید مقابله کرد و نباید به مسیری برویم که خلاف حضرت معصومه باشد، متاسفانه امروز جامعه ما به ناهنجاری بدحجابی و شل حجابی و بی‌حجاب گرفتار شده است.
 
 امام‌جمعه موقت زاهدان با اشاره به افزایش بی‌حجابی در جامعه ادامه داد: مقام معظم رهبری بیان می‌کنند شک نداریم این مورد شبیه خون دشمن است و حتماً باید کار فرهنگی کرد و حتماً برادران پدران و مادران کار فرهنگی کنند و حوزه علمیه و... کار فرهنگی کنند و کار فرهنگی لازم و کار ارشادی لازم است.
 
وی با اشاره به کار ارشادی در زمینه حجاب و عفاف اظهار کرد: برخی موضع‌گیری می‌کنند و قرآن را زیر پا می‌گذارند و می‌گویند چرا سخت می‌گیرید این افراد به دنبال منافع خود هستند، پس حتماً هم کار فرهنگی  و هم ارشادی و برخورد سلبی لازم است و از ناجا صمیمانه تشکر و حمایت می‌کنیم، لذا امیدواریم دختران بتوانند خوش بدرخشند.
 
 اکبرپور مطرح کرد: عملیات وعده صادق ضمن نمایش اقتدار و توانمندی‌های ایران اسلامی در حوزه نظامی و دفاعی، تأثیرات راهبردی در سطح منطقه و جهان داشت.
 
 انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdchz6nzq23n-qd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما