تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۴۵
تیم والیبال ایران به مصاف صربستان خواهد رفت؛

شاگردان پائز در اندیشه پیروزی ١٢/۵ امتیازی مقابل صربستان

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال به مصاف صربستان خواهد رفت که در صورت پیروزی در سه ست پیاپی ۱۲ و نیم امتیاز برای کشورمان به همراه خواهد داشت.
شاگردان پائز در اندیشه پیروزی ١٢/۵ امتیازی مقابل صربستان
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، تمرینات تیم ملی والیبال ایران برای حضور شایسته در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ از نیمه فروردین آغاز شده است و همچنان با حضور موریس موتا پائز سرمربی برزیلی - فرانسوی در سالن فدراسیون والیبال ادامه دارد.
 
 ملی‌پوشان والیبال ایران در نخستین بازی خود در هفته نخست لیگ ملت‌ها به مصاف صربستان خواهند رفت. فدراسیون جهانی والیبال در این فصل از رقابت‌های لیگ ملت‌ها پیش از هر مسابقه، جزئیات امتیازگیری تیم‌ها را در هر مسابقه رودررو اعلام می‌کند.
 
 در فاصله حدود دو هفته تا دیدار حساس ایران مقابل صربستان فدراسیون جهانی والیبال نحوه امتیازگیری دو تیم را تعیین کرده است و ملی‌پوشان والیبال ایران در جدال اول در صورت پیروزی برابر صربستان با نتیجه سه بر صفر ۱۲/۴۹ امتیاز در رنکینگ جهانی به دست خواهند آورد. در صورت برد سه بر یک ۹/۹۹ امتیاز به ایران تعلق می‌گیرد و اگر ایران سه بر دو پیروز شود ۷/۴۹ امتیاز به سبد امتیازی خود اضافه می‌کند.
 
 در سمت مقابل با شکست سه بر صفر ایران ۷/۵۱ امتیاز در رنکینگ از تیم ملی کم می‌شود. در صورت باخت سه بر یک ایران ۵/۰۱ امتیاز از دست می‌دهد. در نهایت اگر ایران با نتیجه سه بر دو مقابل صربستان شکست بخورد ۲/۵۱ امتیاز از دست خواهد داد.
 
 گفتنی است در حال حاضر تیم ملی والیبال ایران ۲۰۷/۸۲ امتیاز در رنکینگ جهانی دارد و رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده و صربستان هم ۲۵۳/۲۲ امتیاز دارد و در رده نهم قرار گرفته است.
 
 میلاد عبادی‌پور، جواد کریمی، محمدطاهر وادی، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، پوریا حسین خان‌زاده، مبین نصری، امیرحسین ساداتی، میثم صالحی، امین اسماعیل‌نژاد، محمد بربست، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، علیرضا فراهانی مصلح آبادی، متین احمدی، آرمان صالحی و محمدرضا حضرت پور بازیکنان حاضر در تمرینات هستند.
 
 وحید مرادی به‌عنوان سرپرست گروه و مدیر تیم، امیر خوش‌خبر (سرپرست اردو)، موریس موتا پائز (سرمربی)، پیمان اکبری (دستیار اول)، لئوناردو افونسو، عبدالرضا علیزاده، علی فتاحی و نوید مشجری (مربیان)، مارسلو زنگراند (بدنساز)، محمدامین شاکری (آنالیزور)، علی حدادی (فیزیوتراپ) و محمدناصر نقره‌ای به‌عنوان ماساژور اعضای معرفی شده کادر فنی تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ هستند.
 
 ششمین دوره مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها روز سه‌شنبه یکم خردادماه ۱۴۰۳ در کشورهای برزیل و ترکیه آغاز می‌شود و دهم تیرماه سال جاری با معرفی تیم‌های برتر گروه مردان به پایان می‌رسد.
 
 این مسابقات آخرین سکوی کسب سهمیه بازی‌های المپیک پاریس برای تیم ملی والیبال کشورمان و دیگر کشورهای بازمانده از این رقابت‌ها است که در پایان مرحله مقدماتی بر اساس رنکینگ تیم‌ها، پنج تیم جواز حضور در بازی‌های المپیک سال ۲۰۲۴ را کسب خواهند کرد.
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcf0cdyjw6dvea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما