تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۹
 در ادامه سریال قطعی تلفن در سیستان و بلوچستان؛

 گلایه مردم «فنوج» از ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت

 عدم آنتن‌دهی مناسب تلفن همراه و اینترنت و قطعی‌های مکرر برق در برخی از مناطق شهرستان فنوج، زندگی مردم را دچار اختلال کرده است.
 گلایه مردم «فنوج» از ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، باتوجه‌به توسعه روزافزون علم و فنّاوری و گسترش فعالیت‌های اینترنتی در دنیا استفاده از اینترنت و وسایل ارتباطی یکی از عوامل مهم و پر نقش در دنیا به شمار می‌رود به‌گونه‌ای که در نبود آن خیلی از این پیشرفت‌ها ناممکن و غیرممکن به‌حساب می‌آمد.
 
 این در حالی است که در بسیاری از مناطق شهرستان فنوج، وضعیت آنتن‌دهی تلفن همراه و دردسترس‌بودن اینترنت بسیار ضعیف و نامناسب است و شهروندان در این زمینه بارها گلایه خود را مطرح کرده‌اند؛ ولی این مشکل همچنان ادامه دارد.
 
 به گفته شهروندان این مناطق، با بی‌توجهی مسئولان و قطعی‌های پی‌درپی ارتباطات به‌خصوص در بخش کتیچ شهرستان فنوج و نبود خطوط ثابت و آنتن‌دهی ضعیف شبکه همراه، اوضاع بدتر شده است.
 
 عدم تکمیل پروژه زمینی کردن فیبر نوری و عدم تجهیز دکل ارتباطی‌های وب در بخش مرکزی این شهرستان بعد از چندین سال نشان از بی‌توجهی مسئولان نسبت به این موضوع دارد.

 یکی از شهروندان این منطقه چنین می‌گوید: آنتن‌دهی کلاً قطع است نه آنتن داریم و نه اینترنت. کاسبی اهالی این منطقه کلاً مختل شده چراکه کارت‌خوان‌ها با آنتن و اینترنت کار می‌کنند از مسئولین درخواست داریم دراسرع‌وقت مشکل آنتن این منطقه را حل کنند.
 
 شهروند دیگری نیز در مورد این موضوع به خبرنگار ما گفت: مشکلات ما از زمان بارندگی‌ها بیشتر شده است. یک ساعت وصل می‌شوند و چند روز قطع هستند. این موضوع از ضروریات زندگی ما است و باید هرچه زودتر برطرف شود.
 
 تا ۳ ماه دیگر مشکل مخابراتی فنوج حل خواهد شد
 
 عبدالحمید رئیسی بخشدار کتیج در گفتگو با خبرنگار «پایگاه خبری عصرهامون» بیان کرد: بعد از وقوع سیلاب اخیر در شهرستان فنوج، وضعیت ارتباط این شهر با شهرستان‌های هم جوار قطع شد. با پیگیری‌های صورت‌گرفته با مشاور وزیر مدیرکل‌های فناوری و شرکت مخابرات استان، مقرر شد فیبر نوری از فنوج به مرکز بخش کوتیج امتداد پیدا کند و به بخش جلگه چاه هاشم دلگان برود اما روند کار اندکی کند بوده است.
 
 وی افزود: در روزهای گذشته دو بیل مکانیکی در این مناطق استقرار پیدا کردند و دو بیل مکانیکی دیگر هم از قرارگاه محرومت زدایی مستقر شدند که پیش‌بینی می‌کنیم کمتر از سه ماه دیگر این مسئله تکمیل و مشکلات مردم کمتر شود.
 
 این مسئول با اشاره به اینکه این فیبر بیش از ۱۳ سال است که به‌صورت هوایی قرار دارد با بحران‌هایی مانند وزش باد مواجه است، اظهار کرد: در این راستا مجموعه استانداری و فناوری استان در تلاش برای ساماندهی آن هستند.
 
 وی با اشاره به اینکه در شهرستان قطعی مکرر نسبت به سال‌های گذشته کمتر است، عنوان کرد: همچنین بعضی از روستاهایی که ۵۰ یا ۱۰۰ خانوار دارند و قطعی داشتند، از ۱۰ ساعت قطعی به سه ساعت رساندیم.
 
 رئیسی با بیان اینکه در ۲ روستا فقط ۴۰ میلیارد ریال برای ارتقای تری جی هزینه شده است، گفت: ۱۵ آبادی شهرستان اینترنت ندارد و برنامه‌ریزی‌شده است که حداقل پنج سایتی که داخل این بخش است به هشت عدد برسانیم تا بتوانیم تمام این بخش را که بالغ بر ۲۰ هزار نفر هستند تحت پوشش قرار گیرد.
 
  انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcauan6o49ni01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما