تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۴
مدیر امور آب و فاضلاب زهک گفت: ۱۰ هزار نفر از ساکنان این شهرستان با اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده آب در قالب طرح جهاد آبرسانی از آب آشامیدنی پایدار بهره‌مند می‌شوند.
۱۰ هزار نفر از جمعیت روستایی زهک از آب پایدار بهره‌مند می‌شوند
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از روابط‌عمومی آب و فاضلاب زهک غلامحسین لکزائیان‌پور بیان کرد: مطابق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته و بر اساس طرح جهاد آبرسانی در سال جاری بیش از ۵۰ کیلومتر از شبکه‌های توزیع آب فرسوده در ۱۰ روستای شهرستان زهک اصلاح و بازسازی کامل خواهند شد.
 
 وی هدف از نوسازی شبکه‌های فرسوده روستایی را کاهش هدررفت آب و تأمین آب آشامیدنی پایدار اعلام کرد و افزود: تنش آبی در این روستاها به طور متوسط ۲۵ درصد است و با این اقدام ضمن پایداری شبکه توزیع، ۳۰ درصد هدررفت آب کاهش می‌یابد.
 
 مدیر امور آب و فاضلاب زهک با بیان اینکه خرید لوله و اتصالات انجام شده و به‌زودی عملیات اجرایی آغاز خواهد شد، ادامه داد: با اصلاح، بازسازی و در برخی نقاط توسعه شبکه در این روستاها، حدود ۲ هزار خانوار و ۱۰ هزار نفر از جمعیت روستایی این شهرستان از آب آشامیدنی پایدار بهره‌مند خواهند شد.
 
 وی اظهار کرد: با توسعه شبکه توزیع ۱۰ درصد این جمعیت از آب آشامیدنی بهره‌مند و به مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان اضافه می‌شوند.
 
 لکزائیان‌پور گفت: روستاهای حسن‌آباد سنچولی، حسین دهمرده، خمک، حسن پیری، زیارتگاه، غلامعلی سرگزی و گوری از توابع بخش خمک و روستاهای عباس مراد، کندورک و قلعه کهنه از توابع بخش جزینک از این خدمت دولت بهره خواهند برد.
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcdsj0ffyt0956.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما