تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۹
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان:

۲۹۶ شرکت‌تعاونی در سیستان و بلوچستان تشکیل شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۹۶ شرکت‌تعاونی در گرایش تولیدی، توزیعی و خدماتی در استان شکل‌گرفته است
۲۹۶ شرکت‌تعاونی در سیستان و بلوچستان تشکیل شد
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از روابط‌عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خلیل احمد سلامی بیان کرد: در این استان از زمان شروع بکار دولت سیزدهم تا پایان سال گذشته، ۲۹۶ شرکت‌تعاونی در گرایش‌های مختلف تشکیل شده است.

 وی افزود: شعار سال ۱۴۰۳ با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم در نظر گرفته شده است و این نشان از اهمیت همراهی مردم در رسیدن به اهداف اقتصادی است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در دولت سیزدهم بحث تعاون به‌عنوان یکی از مباحث مهم اقتصاد موردتوجه قرار دارد، تصریح کرد: تعاون ریشه در اعتقادات و باورهای دینی ایرانیان دارد و جایگاه آن هر چند در سال‌های گذشته نادیده گرفته شده بود؛ اما در دولت مردمی با بهادادن به این حوزه تلاش بر این است تا نظام اقتصادی توانمندی را در کشور شاهد باشیم.

 وی ادامه داد: طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲، بالغ بر ۲۹۶ شرکت‌تعاونی در گرایش تولیدی، توزیعی و خدماتی در استان شکل‌گرفته است که در سال اخیر مبتنی بر توسعه تعاونی‌های جدید و نوآور و دانش‌آموزی بوده است.

 سلامی با اشاره به پیشبرد برنامه‌های آموزش‌محور برای فعالان بخش تعاون استان نیز اظهار کرد: در سال‌های ۱۴۰۰ تا پایان ۱۴۰۲، قریب به ۷۴ هزار و ۵۶۷ نفرساعت دوره آموزشی با سر فصل‌های مختلف نظیر حقوقی، مالیاتی، نظارت و نحوه تشکیل تعاونی برای تعاونگران برگزار شده است.

 وی از انجام ۲ هزار و ۸۸۵ مورد نظارت قانونی بر تعاونی‌ها در استان خبر داد و گفت: نظارت بر عملکرد، زمینه تداوم فعالیت‌ها بر مبنای قانون و ممانعت از بروز تخلفات را در پی خواهد داشت.
 
 انتهای خبر/
 
  https://asrehamoon.ir/vdchx6nzm23n-qd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما