تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۱۹
مشکلی که گویا خیال حل‌شدن ندارد؛

نبود گاز مایع قصه پر غصه‌ای برای مردم قصرقند

کمبود و توزیع نامناسب سیلندر گاز مایع در شهرستان قصرقند یکی از مشکلات و دغدغه‌های شهروندان شده است.
نبود گاز مایع قصه پر غصه‌ای برای مردم قصرقند
 به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، عدم توزیع مناسب و به‌موقع گاز مایع توسط شرکت‌های توزیع‌کننده هرازگاهی به‌عنوان یک مشکل اصلی برای خانوارهای قصر قندی که هنوز از سیلندرهای گاز مایع استفاده می‌کنند، بروز می‌کند.
 
 ازآنجایی‌که سیلندر گاز یکی از ملزومات اولیه زندگی به‌حساب می‌آید؛ اما این روزها در این شهر کمیاب و حتی نایاب شده است.
 
 این روزها شهروندان قصرقندی در آغازین ساعات روز، سیلندر به دست خود را به صف‌های طولانی می‌رسانند تا شاید بتوانند حداقل یک سیلندر برای پخت‌وپز تهیه کنند.
 
 قصه پرغصه کمبود گاز و وجود صف‌های طولانی گویا در این مناطق تمام‌شدنی نیست.
 
 نبود و کمبود سیلندرهای گاز مایع ازیک‌طرف و شلوغی و ازدحام مردم در مکان‌های توزیع از طرفی دیگر باعث کلافگی آنان شده است.
 
 به گفته اهالی این منطقه، کمبود سرویس حمل‌ونقل گاز از مبدأ و کافی‌نبودن سهمیه از دلایل مهم این ازدحام است.
 
 یکی از شهروندان که مدت زیادی در صف معطل بوده است، گفت: ۲۰ کیلومتر از شهر دور هستیم و مجبوریم برای تهیه سیلندر گاز به شهر مراجعه کنیم؛ اما وقتی رسیم خبری از گاز نیست. من حدود چهار دفعه است که به اینجا مراجعه کردم و گازی به من نمی‌رسد.

 یکی شهروند دیگر چنین می‌گفت: از طلوع آفتاب است که من اینجا حضور دارم؛ اما تا به الان که ظهر است سیلندر گازی به ما نرسیده است. صف‌ها طولانی است؛ اما گاز محدود و کم، کاش مسئولین ما قدری بیشتر به فکر مردم و منطقه می‌بودند تا مردم این‌طور اذیت نمی‌شدند و این‌گونه تن و بدنشان برای حداقل‌های زندگی نمی‌لرزید.
 
 گاز مایع به قصرقند رسید
 هاشم زهی فرماندار قصر قند در خصوص این مشکل بیان کرد: بارش‌های اخیر و مسدود بودن راه‌های ارتباطی در یک ماه گذشته یکی از علت‌های کمبود گاز در قصرقند بود و در این یک ماه اکثر مردم شهرستان، سیلندرهای گازشان را استفاده کردند و تمام شده بود.

 وی افزود: با رسیدن تانکر حامل گاز مایع به شهرستان، همه مردم منطقه به‌صورت یکجا حضور پیدا کردند و ازدحام شد. بلافاصله پس از این موضوع درخواست یک تانکر دیگر دادیم و خدمات‌رسانی برای شهروندان امروز انجام شده است.

 هاشم زهی تصریح کرد: پس از پیگیری‌های مکرر، دو تانکر حامل گاز مایع به قصرقند رسید تا خلا بی‌گازی در این شهر تا حدودی جبران شود و با رسیدن دو تانکر گاز شلوغی و کمبود گاز در این شهر جبران خواهد شد .
 
 این مسئول گفت: با رسیدن این دو تانکر حامل گاز مایع، تا حدودی از خلا بی گازی در این شهرستان کاسته خواهد شد و ما همچنان پیگیر این موضوع هستیم.
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdchk6nzk23n-qd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما