تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۴
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی:

دهه کرامت، دهه انس با زندگی کریمانه است

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: دهه کرامت بهترین فرصتی است که با خصوصیات این بزرگواران امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) آشنا شویم و خود را به زیست کریمانه عادت دهیم.
دهه کرامت، دهه انس با زندگی کریمانه است
حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون» بیان کرد: باتوجه‌به وجود گهربار حضرت معصومه (س)، در شهر مقدس قم و امام رضا (ع)، در مشهد مقدس، فاصله بین ولادت این دو بزرگوار دهه کرامت نام‌گذاری شده است.
 
 وی افزود: حضرت فاطمه معصومه (س)، کریمه اهل‌بیت است و هر کس حاجت، مشکل و گرفتاری دارد متوسل به ایشان می‌شود و خیلی از حاجت‌مندان با مراجعه به این بزرگوار، چنانچه که درخواست آن‌ها، خیر و مصلحت آنها باشد حاجت‌روا خواهند شد.
 
 نماینده مردم زابل در خصوص الگوپذیری دختران و زنان از کریمه اهل‌بیت تصریح کرد: بهترین درس از زندگی حضرت معصومه (س) برای دختران و زنان امروز این است که ورود به فعالیت‌های اجتماعی و... مانعی برای عفت و حیای آنان نباشد، حضرت معصومه (س)، در ظاهر به‌قصد دیدار برادر از مدینه به سمت قم حرکت کرد؛ ولی در اصل حرکت ایشان در راستای ولایت‌پذیری بود وگرنه صرفاً دیدار برادر هدف نبوده است.
 
 وی یادآور شد: امام رضا (ع) خواهر گرامی‌شان را معصومه لقب داده‌اند که نشانه مصونیت حضرت معصومه (س) از گناه است، پیامبر گرامی اسلام، حضرت فاطمه (س) را با لقب «فداها ابوها» خطاب کردند و حضرت معصومه نیز آن‌قدر در نزد پدر مقام داشت که امام کاظم (ع) با همین تعبیر از او یاد می‌کردند.
 
 حسینعلی شهریاری تشریح کرد: هم اکنون در دهه مبارکی قرار داریم، مراسم‌های زیادی در قم و مشهد مقدس، به مناسبت این دهه مبارک برگزار می‌شود، از بزرگ‌ترین افتخارات ما ایرانیان وجود این دو بزرگوار در ایران است، چرا که وقت گرفتاری توسل به این عزیزان گره‌گشای مشکلاتمان بوده است.
 
 وی با ابراز امیدواری در خصوص آزادی فلسطین افزود: با توکل بر خدا در این دهه ملت فلسطین و مظلومان غزه اتفاقات خوبی برایشان رقم بخورد و دشمنان اسلام خوار و ذلیل شوند.
 
این مقام مسئول ادامه داد: امام رضا (ع)، به ضامن آهو معروف است و انسان‌های زیادی وقتی مشکلاتی دارند که از درمان آن عاجز هستند با مشرف‌شدن به حرم دست به دامان ایشان و دست به دامان ایشان می‌شوند.
 
وی اظهار کرد: دردمندان و کسانی که مشکلات زیادی دارند همیشه چشم امید به این امام رئوف است، اینکه می‌گویند مشهد حج فقرا است این واقعیت دارد، چرا که خیلی از افرادی که توان مالی ندارند که به مکه مشرف شوند پابوسی امام رضا (ع)، را در اولویت قرار می‌دهند، امام رضا (ع) هم فرقی نمی‌کند چه برای تمامی شیعیان جهان، چه برای خواهران و برادران اهل‌سنت و حتی مسیحیان همیشه امام رضا (ع) و ضامن است، همچنین از برکت وجود امام رضا علیه‌السلام میلیون‌ها نفر روزی می‌خورند و در موقوفات کار می‌کنند، همچنین موزه منحصربه‌فردی که در حرم امام رضا (ع)، وجود دارد از مواردی هست که ما در حرم امام رضا شاهد آن هستیم.
 
 شهریاری به واژه کرامت و اهمیت آن در اسلام اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این‌قدر این واژه مهم است که در دعاهای مختلف مثل دعای افتتاح که در ماه رمضان آن را می‌خوانیم از خدا می‌خواهیم که دولت کریمه به ما عنایت کند و کرامت دنیا و آخرت را روزی ما قرار دهد و یا در دعای ابوحمزه ثمالی می‌خواهیم که کرامت حقیقی که همان حیات طیبه است را به ما بدهد.
 
 وی افزود: باید نقطه اوج هدف ما رسیدن به کرامت ذاتی و حقیقی باشد و بهترین راه برای به‌دست‌آوردن این هدف الگوگیری از بزرگان دینی است.
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcc04qso2bqem8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما