تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۴
 مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان خبر داد:

 افتتاح مرکز آموزش‌های اجتماع‌محور خانه هلال در سیستان و بلوچستان

 مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان از افتتاح نخستین مرکز آموزش‌های اجتماع‌محور خانه هلال در استان هم‌زمان با هفته هلال خبر داد.
 افتتاح مرکز آموزش‌های اجتماع‌محور خانه هلال در سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از روابط‌عمومی هلال‌احمر سیستان و بلوچستان، محمدمهدی سجادی با اشاره به افتتاح نخستین مرکز آموزش‌های اجتماع‌محور خانه هلال در استان بیان کرد: این مرکز هم‌زمان با افتتاح مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده‌کاوی جمعیت هلال‌احمر که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور انجام شد، راه‌اندازی شده است.
 
 وی افزود: خانه‌های هلال بستر مناسبی برای آموزش و ساماندهی داوطلبان در قالب گروه مجهزهای آموزشی دیده با تخصص‌های امدادی است.
 
 مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تصریح کرد: این افراد می‌توانند در زمان حوادث و بحران‌های احتمالی تا زمان رسیدن نیروهای امدادی خدمات‌رسانی انجام دهند.
 
 وی با بیان اینکه خانه‌های هلال یک مدل خدمت و شیوه‌ای نوین برای استفاده از ظرفیت‌های جمعیت هلال‌احمر به‌ویژه ظرفیت داوطلبی و توجه به توانمندسازی جوامع محلی است، اظهار کرد: طرح خانه‌های هلال به‌عنوان یک روش کارآمد مدیریت و اجرای فعالیت‌ها با رویکرد اجتماع‌محور است که اعتقاد و اتکا به حضور و مشارکت مردم محله و بهره‌مندی از ظرفیت مشارکتی آنها در ایجاد شرایط بهتر محیط زندگی و همچنین سهیم بودن آن‌ها در تصمیم‌سازی، مبنای اصلی در هدف‌گذاری‌های این روش محسوب می‌شود.
 
 سجادی با بیان اینکه خانه‌های هلال‌احمر مرکزی داوطلب محور است، گفت: خانه‌های هلال‌احمر وابسته به جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران است که با ساختار، امکانات و فعالیت‌های داوطلبانه در سطح محلات شهرستان‌ها و نقاط روستایی با اولویت مناطق حادثه‌خیز تأسیس می‌شوند.
 
 وی هدف از تأسیس این خانه‌ها را تقویت رویکرد جامعه - محله محوری در پاسخگویی به حوادث و ارتقا سطح تاب‌آوری جامعه و گسترش فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه از طریق ارتقای سطح آگاهی عمومی و افزایش آمادگی جوامع محلی در برابر سوانح، کاهش آسیب‌پذیری با رویکرد تاب‌آوری و توسعه ظرفیت‌های داوطلبانه در جوامع محلی و مسئولیت‌های اجتماعی برشمرد.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcaman6i49ni01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما