تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۲۷
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:

۵ هزار هکتار از اراضی ملی برای طرح‌های اشتغال واگذار شد

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از واگذاری بیش از پنج هزار هکتار از اراضی ملی استان جهت اجرای طرح‌های کشاورزی و غیرکشاورزی خبر داد.
۵ هزار هکتار از اراضی ملی برای طرح‌های اشتغال واگذار شد
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، علیرضا دهمرده با اشاره به اهمیت تسهیل در واگذاری اراضی و بهره‌برداری بهینه از منابع آب و زمین، بیان کرد: به‌منظور ارتقای تولید، ایجاد اشتغال و درآمد با مشارکت حداکثری افراد بومی، بیش از پنج هزار هکتار اراضی استان سیستان و بلوچستان برای اجرای طرح‌های کشاورزی و غیرکشاورزی واگذار شد.
 
وی افزود: طی دولت سیزدهم پنج هزار و ۴۷۱ هکتار در قالب ۴۲۰ پروژه از طریق شورای واگذاری زمین کمیسیون ماده ۲ و ماده ۲۱ به متقاضیان واگذار شده که زمینه اشتغال بیش از ۱۰ هزار نفر را فراهم کرده است.

این مسئول عمده طرح‌ها را شامل ۷۷ طرح حوزه کشاورزی در راستای توسعه باغات، گلخانه، نخیلات، زراعی، پرورش قارچ، تعیین تکلیف چاه‌های فاقد پروانه، ۲۶۲ طرح وابسته به کشاورزی در راستای توسعه مرغداری، دامداری، کشتارگاه، سردخانه، خوراک دام، پرورش آبزیان، شتر، واگذاری به شرکت شهرک‌های کشاورزی برشمرد.
 
وی در پایان گفت: اراضی واگذار شده به ۸۱ طرح غیرکشاورزی در حوزه شن و ماسه، خدمات رفاهی، محصولات بتنی، پایانه محصولات صادراتی، منطقه ویژه اقتصادی، معادن طلا و مس بوده که اجرایی شده است.

 انتهای خبر/
 
  https://asrehamoon.ir/vdciuvazvt1aqv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما