تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۲
مدیریت حوزه علمیه سیستان و بلوچستان:

حب و علاقه به امام رضا (ع) مختص همه مذاهب است

مدیریت حوزه علمیه سیستان و بلوچستان گفت: در کشورهای متعدد جهان، جوانان مشتاق مکتب اهل‌بیت از شرق و غرب جهان برای تحصیل و فراگیری معارف اسلامی حضور پیدا می‌کنند و مکتب اصیل اسلام و اهل‌بیت را در اکثر نقاط جهان منتشر می‌کنند.
حب و علاقه به امام رضا (ع) مختص همه مذاهب است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی رمضانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون» با اشاره به آثار و برکات مختلفی که حضرت رضا (ع) و خواهر بزرگوارشان حضرت معصومه (ص) دارند بیان کرد: این دو بزرگوار قلب‌های ما ایرانی‌ها و بسیاری از افراد جهان را به‌سوی خود جلب کردند و توجه به این دو نور بزرگ باعث روشنی قلب انسان شده است و قلب‌ها را به خدا نزدیک می‌کند.
 
 وی افزود: زیارت قبور این دو بزرگوار آثار فراوانی دارد بنا بر روایات متعدد، کسی که زائر امام رضا باشد آتش جهنم بر او حرام و گناهانش بخشیده می‌شود و اگر زیارت توأم بامعرفت و همراه اطاعت، پیروی و تبعیت باشد این آثار پر برکت را به همراه دارد.

 مدیریت حوزه علمیه استان با بیان آثار اجتماعی زیارت قبور حضرت معصومه و امام رضا تصریح کرد: محل دفن این دو بزرگوار، محل تحصیل مجموعه معارف دینی قرار گرفته است و امروزه از اقصی‌نقاط جهان، جوانان مشتاق مکتب اهل‌بیت در کنار قبر شریف این دو بزرگوار تحصیل می‌کنند و مجموعه معارف دینی را به گوش جهانیان می‌رسانند.
 
 وی ادامه داد: در کشورهای متعدد جهان، جوانان مشتاق مکتب اهل‌بیت از شرق و غرب جهان برای تحصیل و فراگیری معارف اسلامی حضور پیدا می‌کنند و مکتب اصیل اسلام و اهل‌بیت را در اکثر نقاط جهان منتشر می‌کنند.
 
رمضانی در خصوص ادیان و مذاهب دیگر اذعان کرد: مذاهب مختلف اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا (ع) دارند به‌طوری‌که هم به زیارتش مشرف می‌شوند و از عنایات و کرامات این امام بزرگوار بهره‌مند می‌شوند و هم به دلیل عشق و ارادتی که دارند نام فرزندان خود و بعضاً مساجدی را به نام مبارک امام رضا (ع) تأسیس می‌کنند؛
 
وی گفت: در طول سال گروه‌های مختلف اهل‌سنت از جاهای مختلف کشوربرای زیارت امام رضا (ع)، به مشهد مقدس مشرف می‌شوند از برکات وجودی حرم بهرمند می‌شوند.
 
مدیریت حوزه علمیه استان با اشاره به حضور امام رضا (ع) در توس برای برگزاری جلسات، مناظرات و گفتگوهای دینی بین ادیان و مذاهب مختلف فرصت خوبی ایجاد کرده است، افزود: این امام بزرگوار با روی گشاده با دانشمندان اسلامی و غیراسلامی در خصوص مجموعه معارف الهی به گفتگو می‌نشست.

وی خاطرنشان کرد: برتری مکتب اسلام و مکتب اصیل اهل‌بیت (ع) از قدرت استدلال بالا و رفتار حسنه و کریمانه امام رضا (ع) نسبت به دانشمندان مختلف اسلامی و غیراسلامی توجه آن‌ها را به خودش جلب می‌کرد.
 
 رمضانی ادامه داد: جایگاه زن و دختر از نگاه اسلام برای هر محققی که اندک تأملی در مجموعه متون دینی در خصوص زن و دختر داشته باشد پوشیده نیست، پیامبر اکرم به حضرت زهرا (ع)، ام‌ابیها نسبت می‌دادند و مادر و پدر خود معرفی می‌کردند که این نشان‌دهنده ارزش جایگاه دختر و زن در خانواده و اجتماع است.
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcf0cdymw6dvca.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما