تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۴۱
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان خبر داد:

توقیف ۱۰ دستگاه ماشین‌آلات عمرانی غیرمجاز

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان گفت: باهدف جلوگیری از تخریب محیط‌زیست و جلوگیری از تخلیه نخاله تعداد ۱۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات عمرانی توقیف شد.
توقیف ۱۰ دستگاه ماشین‌آلات عمرانی غیرمجاز
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، محمدرضا علیمرادی در گفتگو با خبرنگار «زاهدنیوز» بیان کرد: در پی گشت، کنترل و پایش یگان حفاظت محیط‌زیست استان در حوزه استحفاظی در راستای جلوگیری از تخریب محیط‌زیست و کنترل آلودگی‌ها، تعداد ۱۰ دستگاه از انواع ماشین‌آلات عمرانی سنگین که در حاشیه محورهای مواصلاتی در حال تخلیه نخاله‌های ساختمانی بودند شناسایی و توقیف شد.
 
وی با بیان اینکه در سال جدید با جدیت تمام از تخلیه نخاله‌های ساختمانی در حاشیه شهر و اماکن مسکونی جلوگیری می‌شود افزود: پرونده متخلفین جهت سیر مراحل قانونی به همراه مستندات مربوطه تحویل مقام قضایی استان شد.
 
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان با اشاره به اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: «در جمهوری اسلامی، حفاظت محیط‌زیست که نسل امروز و نسل‌های بعد باید در آن حیات اجتماعی روبه‌رشدی داشته باشند، وظیفه عمومی تلقی می‌گردد. ازاین‌رو فعالیت‌های اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط‌زیست یا تخریب غیرقابل‌جبران آن ملازمه پیدا کند، ممنوع است».
 
وی از عموم شهروندان تقاضا کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست‌محیطی مانند: تخلیه نخاله‌های ساختمانی، پسماند، پساب، آتش‌سوزی و... موضوع را به نزدیک‌ترین ادارات حفاظت محیط‌زیست استان گزارش دهند و یا با سامانه شبانه‌روزی ۱۵۴۰ تماس حاصل فرمایند.
 
انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcirvazqt1aqv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما