تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۱
 مدیرکل دبیرخانه شورای‌عالی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه:

 سیستان و بلوچستان جایگاه مطلوبی در خصوص جرائم امنیت عمومی دارد

 مدیرکل دبیرخانه شورای‌عالی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: سیستان و بلوچستان در بسیاری از جرایم امنیت عمومی نسبت به جمعیت، در جایگاه مطلوبی در مقایسه با سایر استان‌ها قرار دارد.
 سیستان و بلوچستان جایگاه مطلوبی در خصوص جرائم امنیت عمومی دارد
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان، علیرضا ساوری روز در دومین جلسه ستاد کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار سیستان و بلوچستان که در زاهدان برگزار شد، بیان کرد: بررسی‌های کارشناسی از آمار مربوطه به ۱۰ عنوان کیفری پر تکرار به محاکم قضایی نشان می‌دهد که سیستان و بلوچستان در بسیاری از جرایم امنیت عمومی از جمله سرقت، خشونت ضرب، جرح عمدی و نزاع توهین، تخریب و مزاحمت و تصادفات نسبت به جمعیت در جایگاه مطلوبی در مقایسه با سایر استان‌ها قرار دارد.
 
 وی افزود: بر خلاف تصور عمومی و نشر و باز نشر اخبار و گزارش‌ها مربوط به جرائم بخش امنیت عمومی در فضای رسانه‌ای و فضای مجازی راجع به سیستان و بلوچستان از نظر دبیرخانه شورای‌عالی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه مبتنی بر آمار انتظامی و آمار قضایی وضعیت این استان در مقایسه با سایر استان‌ها به نسبت جمعیت از وضعیت مناسب‌تری برخوردار است.
 
 مدیرکل دبیرخانه شورای‌عالی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تصریح کرد: خوشبختانه با تدابیر و تمهیدات متخذه از سوی مسئولان ذی‌ربط دستگاه‌های سیاسی امنیتی، انتظامی و قضایی و اقدامات به‌عمل‌آمده از سوی نیروهای عمل‌کننده، شاهد کنترل و مهار سرقت‌ها در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ در سیستان و بلوچستان به میزان حدود پنج درصد بوده‌ایم، در واقع روند روبه‌رشد سرقت‌ها در سطح استان کنترل و مهار شده و علاوه‌برآن شاهد کاهش ۵ درصدی انواع سرقت‌ها در منطقه بوده‌ایم که نمونه‌ای از اقدامات ستاد کنترل مجرمان حرفه‌ای است.
 
 وی اظهار کرد: بنابراین به‌صراحت اعلام می‌شود جایگاه و رتبه سیستان و بلوچستان در حوزه نزاع، درگیری، توهین، تخریب و تصادفات و پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی در این قبیل جرایم پر تکرار کیفری در مقایسه با سایر استان‌ها از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار است.
 
 ساروی گفت: لازم است رسانه‌ها و خبرنگاران از معرفی چهره سیستان و بلوچستان در انظار عمومی دقت لازم را به عمل‌آورده و متناسب با شرایط استان اطلاع‌رسانی مؤثری انجام شود.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdchk6nzx23n-6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما