تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۰۰
ضرورتی فراموش شده در شهر است؛

«سرویس بهداشتی عمومی» ضرورتی غیرقابل‌انکار

شهروندان زاهدانی از وضعیت کمبود و نبود سرویس بهداشتی مناسب ناراضی هستند.
«سرویس بهداشتی عمومی» ضرورتی غیرقابل‌انکار
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، کمبود سرویس بهداشتی در شهری همچون زاهدان که جمعیت زیادی دارد، مشکلی به ظاهر پیش پا افتاده اما تاثیر گذار بر سلامت شهروندان است.

این معضل که سالها است جدی گرفته نشده در الویت برنامه‌های مدیران شهری در هیچ دوره‌ای نبوده و درباره آن هم صحبت زیادی نشده است و همین باعث شده که تبدیل به یک معضل خاموش اما حاد درآید.

حال وقت آن نرسیده است که مسئولین به فکر چاره ای برای حل این مشکل شوند؟

کمبود سرویس بهداشتی مشکل همیشگی در زاهدان است

یکی از شهروندان در خصوص مشکلات خود در این مورد چنین می‌گوید: مشکل یک روز و دو روز نیست؛ به‌هرحال آدم هستیم و نیاز به دستشویی رفتن داریم. اکثر اوقات که به بازار می‌آییم دنبال توالت در بازار و پاساژ می‌گردیم. مشکل کمبود سرویس بهداشتی در شهر به‌خصوص مرکز شهر که بازار هم است خیلی جدی است.
 
 یکی دیگر از شهروندان زاهدانی نیز گفت: اکثر پارک‌های شهر هم از سرویس بهداشتی مناسب برخوردار نیستند به‌طوری‌که خیلی اوقات هنگام مراجعه به پارک‌ها با درهای همیشه قفل سرویس بهداشتی روبرو می‌شویم. اگر بچه‌ای کوچک همراهم باشد نمی‌دانم واقعاً کجا برای دستشویی ببرم.
 
گلایه شهروندان به حق است

ابوالفضل کاظمی، مدیر خدمات شهری شهرداری زاهدان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون» بیان کرد: اگر پارک جدیدی در هر کجای شهر احداث شود حتماً سرویس بهداشتی خوب و به‌روز خواهد داشت، سرویس‌هایی که در پارک‌های شهر موجود است در مناطق پنجگانه شهر مستقر هستند.

وی افزود: سرویس های بهداشتی پارک ملت زاهدان به‌صورت روزانه نگهبان ۲۴ ساعته دارد که نظافتشان انجام می‌شود و امکاناتی نظیر مایع دستشویی و مواد شست‌وشو وجود دارد. همچنین اگر زمانی در این مکان‌ها سرقت وسیله‌ای مانند لامپ، شیرآلات و.. انجام شود، روزانه همکاران ما از سرویس‌های بهداشتی بازدید و رفع نقص می‌کنند.

کاظمی تصریح کرد:سعی ما بر این است که سرویس‌ها را در بیشتر اوقات به‌خصوص با نزدیک‌شدن به ایام تابستان باز نگه داریم تا همشهری‌هایمان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی گفت: سعی کرده ایم در بیشتر اوقات دربشان باز و تمیز و قابل‌استفاده باشند و نظافتشان روزانه انجام شود.

این مسئول  با اشاره به اینکه در بازار چهارراه رسولی نظارت ما برای سرویس بهداشتی‌ها بیشتراست، خاطر نشان کرد: مسافر و شهروندان زیادی به بازار رسولی مراجعه می‌کنند و استفاده از سرویس در آن منطقه زیاد است اما باز هم تأکید می‌کنیم که همکارانمان در پنج منطقه از شهر تمرکز و نظارت بیشتری داشته باشند.

۲ چشمه سرویس بهداشتی ساخته شده است

مدیر خدمات شهری شهرداری زاهدان وجود این خلا بزرگ در شهر را درست دانست و تصریح کرد: قبول داریم که تعداد سرویس‌های بهداشتی در شهر زاهدان به خصوص در مرکز شهر بسیار کم است  و متأسفانه این یک معضل بزرگ است اما به‌تازگی دو چشمه سرویس بهداشتی جدید در چهار رسولی احداث کرده‌ایم. این سرویس‌ها در سه پارکینگ جدیدی که برای ماشین‌ها در نظر گرفته شده، ساخته شده است.

وی ادامه داد: این سه پارکینگ در نبش حسین بر ۱۳(پشت کوچه پست‌بانک) و قدس ۲۱ است که مسئولیت نگهداری و نظافت این سرویس‌ها بر عهده مسئول پارکینگ‌ها است.
 
این مسئول در پایان گفت: در برنامه‌های جدید شهری پیش‌بینی‌شده است که هر زمینی به‌عنوان پارکینگ یا پاساژ واگذار می‌شود باید مجهز به سرویس بهداشتی باشد.

انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcce4qse2bqe48.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما