تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۱۸
رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان‌وبلوچستان:

 انتخابات صحنه حماسه و رقابت برای خدمت است

رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان‌وبلوچستان گفت: انتخابات صحنهٔ عزّت و حماسه و صحنهٔ رقابت برای خدمت است.
 انتخابات صحنه حماسه و رقابت برای خدمت است
علیرضا کیخا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون» بیان کرد: شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی و مذهبی است و بر همگان این وظیفه است که در انتخابات کشور شرکت فعال داشته باشند نه‌تنها خود در انتخابات شرکت می‌کنم؛ بلکه در همه مجالس و محافل دیگران را هم تشویق به شرکت در انتخابات می‌کنم.
 
وی افزود: از خانواده‌ها، همکاران و دانشجویان می‌خواهم تا در انتخابات شرکت کنند، در این برهه از زمان وظیفه ما بیش از دیگران است، شهدای خدمت چشم‌انتظارند تا راهشان را در خدمت به مردم ادامه دهیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان‌وبلوچستان: همان اندازه که شرکت در انتخابات مهم هست معرفی فرد اصلح هم مهم خواهد بود طعم شیرین انتخاب آیت‌الله رئیسی همچنان در فکر و ذهن ما زنده است.
 
وی ادامه داد: شاخص‌ترین ویژگی‌های شهید رئیسی اخلاص، مجاهدت، تلاش‌گری، خستگی‌ناپذیری، فسادناپذیری و خدمتگزاری به مردم بود. وی از جمیع جهات صفات مثبت را در خود جمع کرده بودند در واقع یک الگوی تمام‌نمای انقلابی و ولایت‌پذیری بود.

کیخا با اشاره به این سؤال اگر بجای ایشان فرد دیگری انتخاب می‌شد آیا این قدر مثمرثمر بود؟ تصریح کرد: ما در دوره‌های قبل افرادی را انتخاب کردیم که کشور را سال‌ها به عقب برگرداندند پس انتخاب فرد اصلح که راه شهید رئیسی و همراهان شهید ایشان را ادامه دهند اهمیت دارد.
 
وی اذعان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات می‌تواند یک دستاورد بزرگ برای ملت ایران باشد اگر فرد اصلح با رأی بالا انتخاب شود برای کشور ما بسیار مهم خواهد بود و باید این انتخابات را به یک حماسه تبدیل کنیم این حماسه می‌تواند مکمل حماسه بدرقه شهیدان باشد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اضافه کرد: تلاش‌های رئیس‌جمهور شهید و شهید امیر عبداللهیان جایگاه کشور را در دنیا و منطقه بسیار پررنگ و دارای اهمیت کرده است.
 
وی با شاره به توصیهٔ رهبر انقلاب، اظهار کرد: ملّت ایران برای اینکه بتواند در معادلات پیچیدهٔ بین‌المللی، منافع خود را حفظ کند و عمق راهبردی خود را تثبیت کند و ظرفیت‌ها و استعدادهای طبیعی و انسانی خود را به مرحلهٔ بُروز و ظهور برساند و کام مردم را شیرین کند و همچنین بتواند حفره‌ها و رخنه‌های اقتصادی و فرهنگی را پُر کند، به یک رئیس‌جمهور فعّال، پُرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب احتیاج دارد، مشارکت و انتخاب صحیح در این مقطع حساس بسیار دارای اهمیت است.

کیخا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بیان کرد: در رقابت‌های انتخاباتی پیشرو بین نامزدها، اخلاق باید حاکم باشد؛ بدگویی‌کردن، تهمت‌زدن، لجن‌پراکنی کردن، کمکی به پیشرفت کارها نمی‌کند، بلکه به آبروی ملّی هم لطمه می‌زند.
 
کیخا ادامه داد: انتخابات صحنهٔ عزّت و حماسه است، صحنهٔ رقابت برای خدمت است، صحنهٔ کش‌واکش برای به‌دست‌آوردن قدرت نیست کسانی که وارد میدان مبارزهٔ انتخاباتی و رقابت انتخاباتی می‌شوند، این را به‌عنوان یک وظیفه بدانند و به وظیفه خود عمل کنند.
 
وی تشریح کرد: خدای متعال دل‌های مردم را هدایت خواهد کرد و مردم بهترین گزینه را به‌عنوان رئیس‌جمهور شایسته برای ملّت ایران تعیین خواهند کرد.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdce7o8zvjh8pxi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما