تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۳۰
شناخت خدا انسان را از هر چیز بی‌نیاز می‌کند
شهید خدابخش بردبار در وصیت‌نامه خودنوشت: شناخت خداست که انسان را خوشبخت و از هر چیز بی‌نیاز می‌گرداند.

به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، شهید خدابخش بردبار در ۱۷ تیرماه سال ۱۳۳۱ در زاهدان متولد شد و در تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۶۱ در شلمچه توسط دشمن در جبهه به شهادت رسید، پیکر مطهرش در گلزار شهدای زاهدان به خاک سپرده شد.

این شهید در وصیت‌نامه خود نوشته است؛
بسم‌الله الرحمن الرحیم 

کسانی که ایمان آوردند و هجرت در راه خدا کردند و جهاد کردند در راه خدا با مال‌هایشان و جان‌هایشان بزرگ‌ترین درجه را نزد خدا دارند آن‌اند رستگاران با سلام به رهبر کبیر انقلاب و امام امت، قلب تپنده تمام مستضعفین دنیا و درهم کوبندة بساط ستمکارانه مستکبرین. سپاس خدای را که بشر را آفرید و سپاس خدایی را که پیامبر اسلام را برای راهنمایی و نجات بشر فرستاد و سپاس خدای را که جهت تکمیل دینش حضرت علی و یازده فرزندش را جانشین برحق پیامبر و خلیفه خود بر مردم قرارداد و سپاس خدای را که دین اسلام را برای ما پذیرفت و سپاس خدای را که به ما مهدی (عج) را داد تا هیچ‌وقت زمین بدون امام نباشد و زحمات پیامبر به هدر نرفته و مسلمانان گمراه نشوند و سپاس خدای را که امام حسین را معلم آزادگی قرارداد که با ریختن خون خود درس آزادگی و نرفتن زیر بار ذلت را به ما آموخت و سپاس خدای را که فرزند خلف امام حسین خمینی بت‌شکن را نایب برحق امام‌زمان (عج) قرارداد تا با دم مسیحایی خود مردگان را زنده کند و ایران مرده و ضعیف و توسری‌خور را یک ابرقدرت معنوی نموده، ابرقدرت‌های مادی را به‌زانو درآورده و با شکستن بت‌ها و طاغوت‌ها زمینه را برای انقلاب حجت خدا (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) آماده سازد و سپاس خدای را که به من پدر و مادر بسیار مهربان و دلسوز عطا فرمود تا در دامان پاکشان طوری تربیت شوم که شیطان‌های انسی مرا منحرف نسازند و سپاس خدای را که به من همسر و فرزند لایق عطا فرمود.

اینجانب خدابخش بردبار فرزند رضا، سرباز روح‌الله که در این دنیای پست مادیات از خود و از معبود خود دورافتاده و چون غریب یار گم‌کرده به دنبال خود و گم‌گشته خود می‌گشتم، اینک راه رسیدن به معبود را در این آیۀ شریفه یافته و ازاین‌جهت راهی جبهه‌های حق علیه باطل هستم. پدر و مادر و خواهران و برادران و همسر و فرزندان و اقوام و بالاخره از تمام برادران و خواهران مسلمان انتظار دارم مطالب زیر را تاحدامکان رعایت و انجام دهند. 

 وصیت می‌کنم که هیچ‌وقت از قرآن و نهج‌البلاغه جدا نشده و دستوراتشان را موبه‌مو اجرا نمایند. جداً واجبات و مستحبات دین را انجام داده و از مکروهات و محرمات دوری نمایند. از علایق مادی که سد راه انسان برای رسیدن به خدا می‌شود بپرهیزید.
 
 زیرا همان‌طور که امیرالمؤمنین علی می‌فرماید مثَل دنیا مثل آب دریاست که هر چه بیشتر از آن می‌خورید تشنه‌تر می‌گردید پس ای کسانی که در عین خوشبختی هستید؛ ولی راه را عوضی می‌روید و گمان می‌کنید که خوشبختی در ساختمان و اتومبیل و لباس شیک است نه‌تنها دنیا انسان را خوشبخت و ارضا نمی‌کند؛ بلکه برعکس بدبخت‌تر و تشنه‌تر و حریص‌تر می‌گرداند همان‌طوری که مولای متقیان علی (ع) تنها راه خوشبختی خودشناسی است که به خداشناسی منتهی می‌گردد.
 
شناخت خداست که انسان را خوشبخت و از هر چیز بی‌نیاز می‌گرداند و آن وقت است که روح انسان در کالبد او نمی‌گنجد و آرزو می‌کند که این قفس استخوانی بدن درهم‌شکسته تا او بتواند به‌سوی معشوق پرواز نماید. دعای به جان امام امت قلب تپنده انقلاب اسلامی را هیچ‌وقت فراموش نکنید؛ زیرا این نیز عبادت است و اطاعت از او اطاعت از خداست. از پدر و مادر خود استدعای عاجزانه دارم که به‌خاطر شهادت من بر هیچ‌کس و هیچ ارگان و سازمانی منت نگذارند.
 
از کلیه دانش‌آموزانی که در امر تدریس به آن‌ها کوتاهی نموده‌ام، طلب بخشش می‌نمایم از کلیه افرادی که به گردن من حق دارند به‌خصوص پدر و مادر و مربیان و آموزگاران طلب بخشش می‌نمایم. این وصیت‌نامه را در کمال آزادی و صحت جسم و عقل نوشته و اجرای آن خواستۀ من است. «والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته»

۱۵ خردادماه ۱۳۶۱
خدابخش بردبار

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcbf9b8grhb0sp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما