تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۳۷
مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان امروز جمعه ۱۵ تیرماه رکورد انتخابات دوره قبل چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را با حضور پرشور خود خواهند شکست.
مردم سیستان‌و‌بلوچستان رکورد انتخابات قبل را خواهند شکست
 به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، دومین دور چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امروز جمعه ۱۵ تیرماه برگزار می‌شود و مردم همیشه در صحنه سیستان و بلوچستان نیز همراه با سایر هم‌وطنان از ساعات ابتدای صبح خود را مهیای حضور در پای صندوق‌های اخذ رأی می‌کنند.
 
 مردم سیستان و بلوچستان در هشتم تیرماه در انتخابات دوره قبل ریاست‌جمهوری جمهوری مشارکت ۴۰ درصدی را به ثبت رساندند و طبق نظرسنجی‌های که صورت‌گرفته است امروز قرار است این رکورد با حضور پرشورتر مردم شکسته شود.

 مشارکت در انتخابات اقتدار جمهوری اسلامی است

مولوی ساداتی، امام‌جمعه اهل‌سنت سراوان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون» بیان کرد: انتخابات یک مسئله اساسی مهم برای کشور است و مشارکت در انتخابات اقتدار جمهوری اسلامی است.

 وی افزود: انتخابات یک مسئله مهم و اساسی برای کشور است و افراد جامعه که به سن قانونی برای انتخابات رسیده‌اند شرکت کنند، انتخابات اقتدار جمهوری اسلامی و نظام است ویک حب وطنی است.

 امام‌جمعه اهل‌سنت ادامه داد: ما در وطنی زندگی می‌کنیم که برای اقتدار و سربلندی و سرافرازی کشور با رأی‌دادن و حضور پای صندوق رأی به فرد اصلح ثابت و این امر از نظر شرعی و اسلامی و از نظر قانون اساسی یک حق است و باید از این حق استفاده کنیم و اگر از این حق استفاده نکنیم حق خود را ضایع کرده‌ایم و در این صورت نمی‌توان طلبکار حقوق خود بود.

 وی عنوان کرد: از نظر اسلامی و شرعی و دینی این حق را در جامعه اسلامی و کشور اسلامی وظیفه و حداقل کاری است که آن ادا کنیم و طبق آیات و روایات این یک امانت است که آن را به اهلش بسپاریم و کسانی که تأیید شدند همه صالح هستند؛ اما با شرکت در انتخابات این امانت را به فرد اصلح بسپاریم و با رأی‌دادن خود سربلندی کشور خود را حفظ کنیم.
 
 مشارکت در انتخابات نشان از عظمت ملت ایران است
 مولوی بلال حقانی منش عالم اهل‌سنت شهرستان زاهدان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه هر چه انتخابات پرشورتر باشد عظمت ملت ایران در چشم دشمنان دیده خواهد شد، بیان کرد: مردم فهیم و صبور و بصیر و دانا و همیشه در صحنه سیستان و بلوچستان شما را به مشارکت در انتخابات پیشرو دعوت کرده و حضور آگاهانه در انتخابات و انتخاب رئیس‌جمهور اصلح و توانمند را خواستار هستم ه
 
 وی از تمام کسانی که واجد شرایط رأی هستند خواست تا پای صندوق رأی حضور پیدا کنند تا ایرانی قدرتمند داشته باشیم.

 ناامیدی دشمنان با حضور پرشور مردم در انتخابات 
 مولوی الیاس قاضی، مولوی اهل‌سنت شهرستان فنوج در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه انتخابات پیشرو انتخابات سرنوشت‌ساز کشور است، اظهارکرد: همهٔ ما برحسب وظیفه و بر اساس آیات قرآن باید به ریسمان الهی چنگ بزنیم و در اینجا باید مشارکت داشته باشیم و از آحاد مردم جامعه می‌خواهم در انتخابات مشارکت داشته باشند پای صندوق‌های رأی حضور داشته و با حضور گسترده وحدت و انسجام خود را مانند همیشه ثابت کنند و دشمنان و بدخواهان را که در ناامیدی و یاس به سر می‌برند را ناامید کنند.

وی افزود: شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی و شرعی است، حضور در انتخابات باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی و یاس و ناامیدی دشمن می‌شود و حضور پررنگ و گسترده پای صندوق‌های رأی باعث انتخاب رئیس‌جمهوری در تراز رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی می‌شود که بتواند با حضور در بین مردم مشکلات مردم را حل کند.

 مشارکت قوی مردم مشتی بر دهان دشمنان است

رحیم بخش هونگ زهی مدرس دارالعلوم زنگیان در گفتگو با خبرنگار ما  افزود: حضور در انتخابات و رأی‌دادن که تقریباً به طور میانگین هر سال در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود یک امر شرعی است که باید پرشور برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود مردم فردی را انتخاب کنند که اصلح و جامع الخطاب باشد تا بتواند با برنامه‌ریزی دقیق مشکلات مردم را مرتفع سازد.

هونگ زهی تصریح کرد: انتخابات با مشارکت قوی مردم و انتخاب فرد اصلح مشتی محکم بر دهان دشمنان انقلاب اسلامی و حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی نشانه اتحاد مسلمانان است.


انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcgqy9q3ak9334.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما