تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۰۷
فرآیند رأی‌گیری دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در شهرستان ایرانشهر آغاز شد.
رأی‌گیری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری در ایرانشهر آغاز شد‌
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از پهره؛ مردم ولایت‌مدار شهرستان ایرانشهر امروز با مراجعه به شعب اخذ رأی در نقاط مختلف این منطقه، آرای خود را به صندوق‌های اخذ رأی می‌اندازند که از صبح ساعت ۸ انتخابات دوره دوم ریاست‌جمهوری آغاز شده است.
 
 مردم ولایی و انقلابی شهرستان ایرانشهر می‌گویند ما امروز به عشق رهبر و به نیابت از شهدا عزیز خطه کشور عزیزمان ایران آمده‌ایم تا با وحدت یکدیگر در ساختن سرنوشت و آینده کشور خود سهیم باشیم و شرکت در انتخابات را وظیفه شرعی و ملی خود می‌دانیم.
 
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳، نکاتی را در مورد زمان شروع اخذ رأی مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری، سن رأی‌دهندگان و مدارک لازم در زمان اخذ رأی خطاب به مردم شریف ایران اسلامی اعلام کرد.
 در متن اطلاعیه شماره ۳ ستاد انتخابات کشور آمده است:
 «به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی می‌رساند، فرآیند اخذ رأی از رأی‌دهندگان مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری از ساعت ۰۸/۰۰ صبح روز جمعه مورخ ۱۴۰۳/۴/۱۵ در شعب اخذ رأی سراسر کشور انجام می‌پذیرد.
 لذا به استناد ماده " ۳۶ " قانون انتخابات ریاست‌جمهوری کلیه افرادی که تابعیت ایرانی دارند و سن آنها " ۱۸ " سال تمام باشد یعنی " متولدین روز ۱۵ تیرماه سال ۱۳۸۵ و قبل از آن " می‌توانند با ارائه اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند خود در انتخابات مذکور شرکت نمایند.
 
 یادآور می‌گردد، رأی‌دهندگان خارج از کشور که مدارک شناسایی فوق را به همراه ندارند می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر خود نیز رأی دهند.
 همچنین به‌منظور تسریع در احراز هویت رأی‌دهندگان، ارائه شماره ملی برای دارندگان شناسنامه‌های قدیمی، الزامی است.»
 
 گفتنی است؛ انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری جمعه هفته گذشته؛ ۸ تیر ۱۴۰۳ با رقابت میان مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف و مصطفی پورمحمدی برگزار شد، اما هیچ یک از نامزدها نتوانستند حدنصاب لازم را به دست بیاورند. ۲۴ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۸۵ رأی شمارش شد؛ مسعود پزشکیان با ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۹۱ رأی و سعید جلیلی: ۹ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۲۹۸ رأی به مرحله دوم راه یافتند.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcjahev8uqemaz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما