تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۳۸
امام جمعه موقت زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: انسان نباید ارزش‌ها را برای رسیدن به اهداف حزبی، گروهی و جناحی زیر پا بگذارد و بهره‌مندی از تقوای الهی و سیاسی لازمه فعالیت یک خادم خدمتگزار است.
ارزش ها را نباید برای اهداف حزبی زیر پا گذاشت
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اکبرپور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان در مصلی قدس با اشاره به اینکه در مناسبات سیاسی و اجتماعی نیازمند تقوای سیاسی هستیم، بیان کرد: تقوای سیاسی یکی از سخت‌ترین تقواها است اگر انسان بتواند این تقوا را در امورات خود پیاده کند حتما مشکلات و نابسامانی های آن حوزه کاهش پیدا می‌کند.
 
وی با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب مردم باید تداوم دهنده مسیر شهید جمهور باشد، افزود: باید در خط و مشی سیاسی بیشتر مراقب باشیم و امر به معروف و نهی از منکر سرلوحه کارها باشد، تقوای سیاسی برای کسی که خو را در معرض انتخاب مردم قرار می‌دهد ارزنده است و باید دارای شجاعت، درایت و صداقت باشد و از سیاه نمایی و توهین دوری کرده و تقوای الهی را ملاک قرار دهد.
 
امام جمعه موقت زاهدان تاکید کرد: همه باید سعی کنیم همانطور که در تقوای الهی می‌کوشیم در زمینه تقوای سیاسی نیز تمام تلاش خود را به کار گیریم.
 
اکبرپور اظهار کرد: تقوا بهترین توشه برای سفر آخرت است، چرا که تقوا خداترسی درونی است که باعث می‌شود انسان در برابر وسوسه‌های شیطان مقاومت کرده و از گناه و خطا دوری کند.
 
وی تاکید کرد: طبق بیانات امام علی(ع) خدمتگزار نظام اسلامی باید دارای تقوای الهی، متعهد به اخلاق، مجاهد فی سبیل الله، عدالت، ظلم ستیزی، حسن شهرت و توجه به مردم بویژه محرومان باشد.
 
امام جمعه موقت زاهدان گفت: خدمت به مردم با ارزش ترین موهبت الهی است، باید مانند رئیس جمهور شهید خستگی ناپذیر بود.
 
وی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم،افزود: اگر بنا است کشوری امن و فرهنگی داشته باشیم و اقتصاد، سیاست و فرهنگ ما سالم باشد ریشه همه این‌ها در اقامه امر به معروف و نهی از منکر است.
 
حجت‌الاسلام اکبرپور با اشاره به عمل رئیس جمهور شهید در بالا بردن قرآن کریم و عکس شهید سلیمانی در سازمان ملل اظهار کرد: باید کسی را انتخاب کنیم که امانتدار باشد و اگر از ما سوالی درباره او شود جواب داشته باشیم.
 
وی خاطر نشان کرد: رای هم حق و هم تکلیف الهی است به هر نامی که بنویسیم فردای قیامت باید جوابگو باشیم چون این حکومت حافظ اسلام است.
 
امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه امانت را باید به اهلش بسپاریم، تاکید کرد: رای دادن ما باعث حفظ نظام است.
 
انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcbw9b8frhb0zp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما