تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۱۶
کارشناس مذهبی گفت: حفظ قیام عاشورا موجب گسترش تعالیم دین و ترویج سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام است.
حفظ قیام عاشورا موجب گسترش تعالیم دین است
حجت‌الاسلام عبدالواحد بامری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون» بیان کرد: یکی از حوادث بی‌نظیر تاریخ اسلام، قیام خونرنگ عاشورای حسینی است که دارای درس‌های فراوان برای حیات سعادتمندانه همراه باعزت و عدالت‌خواهی است فلسفه و اهداف نهضت امام حسین علیه‌السلام از مباحث ارزشمندی است که آگاهی در این عرصه نقش مؤثری در رشد و تعالی آدمی دارد.
 
 وی افزود: در کلامی از حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام نقل شده که آن امام بزرگوار انجام تکلیف و رسالت الهی خویش می‌داند .
 
 این کارشناس مذهبی ادامه داد: در سیره آن حضرت آمده است که وقتی امام حسین علیه‌السلام می‌خواست از مکه به کوفه خارج شود بعضی از اصحاب از جمله ابن عباس به او عرض کردند رفتن شما به عراق صلاح نیست حضرت فرمود من تصمیم گرفتم و باید این مأموریت الهی را انجام بدهم
 
 وی با اشاره به اینکه آن حضرت در این راه تمام وجود خویش را قربانی کرد تا سلطه ظلم و اهریمن را برای همیشه از جامعه انسانی نابود کند، گفت: امام حسین علیه‌السلام در روایتی می‌فرماید من سزاوارترین شخصی هستم که به یاری دین خدا برخیزم و شریعت او را عزیز بدارم و در راه او جهاد داشته باشم تا سخن الهی برترین ارزش‌ها گردد.
 
 بامری تصریح کرد: امام علیه‌السلام از ابتدای حرکت خویش، انگیزه قیام خود را امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر معرفی کرد هنگامی که امام علیه‌السلام می‌خواست از مدینه به مکه حرکت کند وصیت‌نامه‌ای خطاب به برادرش محمد بن حنفیه نوشت که در آن به‌صراحت بیان می‌کنند هدف من از این قیام اصلاح مفاسد امت اسلامی و احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و زنده نگه‌داشتن سنت نبی مکرم اسلام است .
 
 وی اذعان کرد: در طول تاریخ اسلام حوادث فراوانی رخ‌داده است که این رخدادها و حوادث موج‌های مختلفی در اقیانوس پر تلاطم اسلام پدید آورده آمد. هیچ رخدادی به‌اندازه موج عاشورا این همه درخشندگی و برکات فراوانی نداشته است.
 
 این کارشناس مذهبی افزود: نهضت حسینی از شعائر الهی است که باید حفظ شود دین اسلام با حادثه عاشورا پیوند ناگسستنی دارد حفظ این قیام موجب گسترش تعالیم دین و ترویج سبک زندگی اهل‌بیت علیهم‌السلام است
 
 وی خاطرنشان کرد: ائمه معصومین علیهم‌السلام توصیه به مودت خاندان نبی مکرم اسلام داشته‌اند که در زندگی انسان موجب برکات و تعالی معنوی آدمی در حیات می‌شود.
 
 بامری در پایان گفت: این نگرش مقابله با ظلم ضرورت دارد به‌عنوان گفتمان حیاتی مردم احیا شود به‌طوری‌که آن حضرت در روایتی می‌فرماید: امام راستین و پیشوای به حق شخصی است که به کتاب خداوند عمل کند و مسیر قسط و عدل و مقاومت در برابر ظالمین را نصب العین کار خویش قرار بدهد .
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcawon6o49nia1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما