تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۵۲
رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: مردم سیستان و بلوچستان در دور دوم انتخابات مشارکت ۵۱ درصدی داشتند و ۹۶۹ هزار و ۱۶۴ رأی در استان به صندوق‌های رأی انداختند که نسبت به‌دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری پیشرفت ۱۱ درصدی داشته است.
مردم سیستان‌وبلوچستان ۹۶۹ هزار رأی به صندوق‌ها انداختند
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»به نقل از زاهدنیوز، رضا شریفی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: برنده انتخابات مردم و نظام جمهوری اسلامی است که این شرایط و ظرفیت را فراهم کرد در این انتخابات ستادهای انتخاباتی برادرانه در کنار هم بودند که جای تشکر و قدردانی را دارد.

وی ادامه داد: شاهد امید مردم در عرصه‌های مختلف هستیم مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان نشان دادند که متحد هستند و این وظیفه مشارکت را شناختند و بااحساس مسئولیت در انتخابات شرکت کردند.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: میزان مشارکت مردان و زنان در استان ۵۰، ۵۰ است انتخابات در سیستان و بلوچستان پرافتخار برگزار شد با آنکه ما را تحریم و تهدید کردند اما مردم آمدند علی‌رغم شیطنت‌های که انجام شد به نتیجه‌ای نرسیدند.

وی افزود: مردم ما بصیر هستند پروژه‌های ناامیدسازی دشمنان شکست خورد و مردم نشان دادند که تهدید، تحریم و ناامیدی‌های که با انگاره تبعیض و ظلم گفته می‌شود مردم یک نه بزرگ به آن گفتند و همچنین به جریان انقلاب آری بزرک گفتند.

شریفی تشریح کرد: ما امروز وارد فاز جدیدی از هم‌افزایی و وحدت شدیم ما با تمام توان باید مسیر شهید آیت‌الله ابراهیم رئیسی را ادامه دهیم و همه در این مسیر باید کمک کنیم همه ظرفیت‌ها باید پای‌کار بیایند.

وی ادامه داد: با رفتن و آمد افراد خللی در جریان وحدت و توسعه سیستان و بلوچستان به وجود نمی‌آید این استان ظرفیت‌های بی‌بدیلی دارد که باید قدر آن را دانست با برنامه و عزم می‌توانیم به هدف‌گذاری‌ها رسید.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان اذعان کرد: حضور ۵۱ درصدی مردم استان در انتخابات به معنای آرای به‌نظام و آری به مسیر توسعه و پیشرفت در استان است باید حواسمان باشد دوگانه‌های منفی ما را از حرکت در این مسیر منحرف نکند.

وی افزود: در سیستان و بلوچستان ۹۶۹ هزار و ۱۶۴ رأی به صندوق‌های رأی انداخت شد که نسبت به‌دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری پیشرفت ۱۱ درصدی داشته است.

شریفی مطرح کرد: میزان مشارکت مردم در زاهدان ۲۲۱ هزار و ۲۷۴ رأی در زابل ۶۸ هزار و ۴۲۵ رأی در سراوان ۵۸ هزار و ۴۴ رأی چابهار ۶۵ هزار و ۴۱۶ رأی در ایرانشهر ۵۱ هزار و ۶۴۸ رأی در خاش ۴۱ هزار و ۷۶۵ بوده است.

وی ادامه داد: استان قوی ایران قوی، استان آبرومند ایران پرافتخار را به وجود می‌آورد سهم منابع طبیعی و انسانی سیستان و بلوچستان را باید در کشور ارتقا دهیم این امر دست‌یافتنی است؛ اما باید به یکدیگر بها داد و با کار تیمی پیشرفت کرد.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ذیل سند توسعه برنامه و هدف‌گذاری باید داشت و نگذاشت خللی ایجاد شود ما فرصتی برای پرداختن به حاشیه نداریم این سند توسعه نقشه راه است که باید بروز، تدوین و ارائه شود.

وی افزود: در هر چهار رکن رقابت، امنیت، سلامت و مشارکت نشان دادیم ظرفیت‌های بی‌نظیر و کم‌نظیری داریم دست همه کسانی که آمدند را می‌بوسم این حضور پاسخ محکمی به یاوه‌گویان است به آنانی که علیه اقتدار ما توصیه کردند قدردان نیروهای تأمین امنیت و همه افرادی که در خنثی‌سازی اقدامات خرابکارانه تلاش کردند هستیم.

شریفی مطرح کرد: همه دنیا حواسشان به انتخابات ایران بود و نتوانستند یک اشکال ببیند مردمی‌ترین، سالم‌ترین و مقتدرانه‌ترین انتخابات در جهان را ایران اسلامی دارد و به آن افتخار می‌کنیم.

انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdccsoqsx2bqe48.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما