تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۴۹
امام‌جمعه سراوان گفت: امام حسین(ع) همه داشته‌هایش را برای خدا گذاشت، ستاره‌ای بی‌نظیر و درخشان در عالم کائنات است و یکی از مباحثی که نهضت امام حسین (ع) به پا شد اقامه دین خدا بود.
امام حسین(ع) ستاره درخشان عالم کائنات است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مجتبی بامری در گفتگو با شستون بیان کرد: مجالس و نشست‌هایی که برای امام حسین (ع) حس و حال عجیبی دارند و دل‌ها را دگرگون می‌کند.
 
وی افزود: عزاداری امام حسین (ع) شوقی دیگر دارد و وضعیت معنوی را ایجاد می‌کند که باید در این ایام بهترین بهره را برد.
 
امام‌جمعه سراوان ادامه داد: نهضت سرخ عاشورا به ما توحید می‌آموزد و هر فردی که حب و دوستی امام حسین (ع) در دلش باشد به خدا و پیغمبر محبت کند.
 
بامری با اشاره به اینکه جایگاه امام حسین (ع) جایگاه ویژه‌ای است، تصریح کرد: کسی که زائر امام حسین (ع) است برای قدمش هزار حسنه نوشته می‌شود و هزاران گناه از او کم‌ می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) همه داشته‌هایش را برای خدا گذاشت، ستاره‌ای بی‌نظیر و درخشان در عالم کائنات است و یکی از مباحثی که نهضت امام حسین (ع) به پا شد اقامه دین خدا بود.
 
سراوان بیان کرد: اساسی‌ترین انگیزه نهضت امام حسین (ع) احیای دین خدا و امر به معروف و نهی از منکر و انگیزه آن دینی بود.

بامری اذعان کرد: نهضت سرخ عاشورا به ویژه عاشورا نمایشگاه کاملی از بندگی خداست، سراسر نهضت عاشورا توحید و خداجویی است.
 
وی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) در اوج مجله ت امام حسین (ع) فرمان اقامه نماز ظهر به جماعت را داد که شجاعت، مقاومت و ولایت دوستی را در عاشورا مشاهده کردیم پس می‌طلبد از مکتب امام حسین (ع) بهره ببریم و جلوه‌ای از ولایت مداری را در جبهه پر افتخار اسلام به نمایش بگذاریم.
 
انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcfy1dymw6dvca.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما