تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۵
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان‌وبلوچستان:

۵ ناحیه طرح تفصیلی چابهار مورد تصویب قرار گرفت

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در راستای طرح جامع شهر چابهار و تصویب مطالعات وضع موجود، طرح پیشنهادی تفصیلی و پهنه‌بندی پنج ناحیه از تقسیمات شهری در جلسه کمیسیون ماده پنج استان تصویب شد.
۵ ناحیه طرح تفصیلی چابهار مورد تصویب قرار گرفت
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از روابط‌عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، منصور بیجار بیان کرد: برای جلوگیری از تداخل کاربری‌ها و فعالیت‌های هر قطعه زمین و ارتقای کیفیت و کارایی محیط شهری در طرح تفصیلی هر شهر، یک سری پهنه‌بندی برای آن شهر تعریف می‌شود که تمام این قوانین برای بهبود و کارایی فضای شهری و رفاه حال شهروندان است.
 
 وی افزود: ساختار پهنه‌بندی شهرها سند اصلی هدایت و کنترل تحولات کالبدی است که نظارت برساخت و ساز در عرصه‌های شهری به‌منظور جلوگیری از تداخل غیرضروری و نامناسب کاربری‌ها برای ارتقای کیفیت و کارایی محیط شهری بسیار مهم و ضروری است و این وظیفه مهم و جلوگیری از تخلفات شهری باید به جدیت از سوی شهرداری‌ها پیگیری و اعمال شود.
 
 بیجار گفت: در جلسه کمیسیون ماده پنج استان تعداد ۱۰ دستور کار از سوی دبیرخانه اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر برای شهرهای چابهار، محمدان و گلمورتی ارائه و تصویب شد.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdciz3azqt1aqv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما