تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۰
نبود شیرخشک در برخی زمان‌ها در شهرستان ایرانشهر موجب نگرانی خانواده‌های نوزاد دار شده که خواستار رسیدگی به این موضوع هستند.
نبود شیرخشک در داروخانه‌ها و گلایه خانواده‌های ایرانشهری   
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از پهره؛ برخی زمان‌ها کمبود شیرخشک در کشور و حتی برخی استان‌ها و شهرستان‌ها به‌مراتب یکی از معضلاتی برای بسیاری از خانواده‌ها تبدیل می‌شود که نگرانی آنان را دوچندان می‌کند.

برخی خانواده ها می گویند هر از چند گاهی شاهد افزایش قیمت شیرخشک یا کمبود و نبود آن در بازار هستیم که این مسئله با طرح جوانی جمعیت دارای مغایرت است.

همچنین والدین نوزاد دار بر پیگیری گرانی و نبود شیرخشک تاکید دارند و از مسئولان ذیربط خواستار رسیدگی به این مسئله هستند.
 
 در این راستا ناصری یکی از شهروندان ایرانشهری در گفتگو با خبرنگار پهره بیان کرد: متأسفانه گاهی اوقات پیش می‌آید که تمام داروخانه‌های سطح ایرانشهر را زیرورو می‌کنم تا شیرخشک برای فرزند نوزادم را فراهم کنم.
 
 وی افزود: شغل بنده نگهبانی است و وقت چندانی هم برای گشتن شیرخشک در تمام داروخانه‌های سطح شهر را ندارم؛ بنابراین خواهش می‌کنم اطلاع‌رسانی کنید تا مسئولین فکری کنند و این موضوع را در دستور کار خود قرار بدهند تا از این سردرگمی دیگر ما نجات کنیم.

این شهروند ایرانشهری با اشاره به بررسی وضعیت شیرخشک در شهرستان عنوان کرد: ضعیت شیرخشک با عدم نظارت باعث شده است که در بازارهای آزاد به قیمت چند برابری فروخته شود آیا واقعا این عدالت است.

وی اضافه کرد: خانواده هایی هستند که از نظر وضعیت اقتصادی در شرایط خوبی قرار ندارند و حتی حقوق ماهانه شان چندین ماه عقب مانده و اوضاع مناسبی در پرداخت قیمت گزاف برای یک شیر خشک را ندارند.

وی تصریح کرد: واقعا این سزاوار نیست که خانواده های نوزاد دار جهت تامین شیر خشک فرزندشان سرگردان می‌شوند و در این شرایط آب و هوای گرم داروخانه به داروخانه بازد جویای یک عدد شیرخشک شوند و آن دسته از خانواده هایی که وضعیت مالی خوبی دارند امکان داره چندین شیر خشک بخرند و آنها را دپو کنند که دیگر دل نگران تامین شیر خشک برای دلبندشان نباشند.

 عرضه شیرخشک در داروخانه‌ها با ثبت کد ملی نوزاد
 
 در این راستا اسماعیل اسماعیلی، سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: عرضه شیرخشک مطابق قیمت مصوب سازمان غذا و دارو درج شده روی قوطی است و با ارائه کدملی یا شناسنامه نوزاد توزیع می‌شود.
 
 وی افزود: داروخانه با ثبت کدملی کودک در سامانه بیمه سلامت شیرخشک را به‌صورت یارانه‌ای عرضه می‌کند و اتباع مجاز نیز بر اساس شناسه یکتای اتباع می‌توانند از یارانه شیرخشک بهره‌مند شوند.
 
 این مسئول ادامه داد: داروخانه‌ها موظف هستند اطلاعات لازم را نسبت به بهره‌مندی مصرف‌کننده از یارانه شیرخشک به مردم ارائه دهند و مصرف‌کنندگان نیز جهت مشاهده داروخانه‌های مجاز عرضه شیرخشک با سایت معاونت یا مدیریت غذا و داروی محل سکونت خود مراجعه کنند.
 
 وی تصریح کرد: هر نوزاد ۱۰ عدد شیرخشک در ماه به‌صورت یارانه‌ای (بیمه) سهمیه دارد و ۱۰ عدد هم به‌صورت غیریارانه‌ای سهمیه نوزاد بوده و این درصورتی‌که سهمیه بیمه‌ای خود را استفاده کرده باشد به آن تعلق می‌گیرد.
 
 اسماعیلی عنوان کرد: جهت دریافت شیرخشک به‌همراه‌داشتن مدارک هویتی پدر (اصل شناسنامه - کارت ملی) یا شناسنامه کودک را به مسئول مربوطه در سطح داروخانه‌ها ارائه دهید.
 
 سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در عرضه شیرخشک می‌توانند موارد را با شماره گیری سامانه تلفنی ۱۹۰ یا از طریق پیام‌رسان بله و ایتا به شماره ۰۹۰۵۴۹۴۳۹۵۰ و همچنین به معاونت یا مدیریت غذا و داروی شهر محل سکونت خود اطلاع دهند.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcb89b89rhb0wp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما