تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۱۰
ظرفیت بالقوه سیستان‌وبلوچستان در تأمین گوشت قرمز؛

تولید گوشت در سیستان‌وبلوچستان رشد۱۴ درصدی دارد

سیستان و بلوچستان به دلیل پتانسیل‌هایی موجود در مرز توانایی تأمین بخشی از گوشت قرمز موردنیاز کشور را دارد.
تولید گوشت در سیستان‌وبلوچستان رشد۱۴ درصدی دارد
به گزارش پایگاه خبری«عصرهامون»، سیستان و بلوچستان تنها استانی است که از طریق مرز زمینی می‌تواند دام وارد کند چرا که این استان دارای پتانسیل خوبی در زمینه مرز است، آن‌سوی مرز نیز پتانسیل خوبی در زمینه دام‌های بااستعداد شیری و گوشتی وجود دارد که اگر بتوانیم دام‌های سبک را از کشور پاکستان به کشور وارد کنیم و بحث دام مولد را پیگیری کنیم قطعاً کمک بزرگی در زمینه شیر و گوشت قرمز کشور خواهیم داشت.

باتوجه‌به اینکه فرصت خوبی در زمینه واردات دام به استان سیستان و بلوچستان داده شده، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نیز می‌توانند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند و قطعاً سرمایه‌گذاری در بخش واردات دام به دلیل فراوانی دام ارزان در کشورهای همسایه نیاز کشور به گوشت قرمز را کاهش خواهد داد و سودآوری را برای فعالان این بخش به دنبال خواهد داشت.

سیستان و بلوچستان، استان برخوردار در زمینه دام و طیور در کشور است و وجود تعداد قابل‌توجه واحدهای صنعتی دامپروری و کشتارگاه‌ها، این منطقه را در زمینه تأمین گوشت در کشور متمایز کرده است.

همچنین سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در حوزه زیر ساخت‌های تولید گوشت قرمز در سیستان و بلوچستان نظیر واحدهای پرواربندی و کشتارگاه دام انجام شده که با روی کار آمدن دولت سیزدهم می‌توان گفت که علاوه بر استفاده از ظرفیت موجود در استان این فرصت برای دیگر سرمایه‌گذاران فراهم شده تا با ورود به این عرصه سهم قابل‌توجهی از اقتصاد منطقه در این زمینه را در دست گیرند.
 

وجود ۹ واحد کشتارگاه صنعتی با ظرفیت کشتار سالیانه ۱۴۸ هزار و ۱۰۰ تن و ۲۳۷ واحد پرواربندی دام (گوساله بره و شتر) با ظرفیت ۸۲ هزار و ۱۴۰ راس نفر در سیستان و بلوچستان، ظرفیت بسیار ممتاز در راستای تحقق تأمین گوشت موردنیاز کشور از طریق سیستان و بلوچستان است.
 
تأمین گوشت قرمز در سیستان و بلوچستان رشد داشته است

مهدی حسینی معاون بهبود تولیدات دامی سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، بیان کرد: تولید گوشت سیستان و بلوچستان از سال ۱۳۹۹ به بعد روند افزایشی داشته و این رشد در سال‌های ۱۴۰۰،۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نسبت به سال‌های ما قبل خود به ترتیب ۴/۲، ۶/۱۴، ۱۴/۵۴ بوده است که این امر در نتیجه تسهیل روند ورود و جابه‌جایی و حمل دام ضمن رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های مربوطه در دولت سیزدهم است.

وی افزود: تولید گوشت قرمز در استان در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۳ نیز نسبت به سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۲،۵/۱۴ درصد رشد داشته است.

حسینی ادامه داد: در حال حاضر تولید گوشت استان، تأمین‌کننده نیاز سرانه جمعیت استان به طور کامل بوده و مازاد آن نیز جهت مصرف به سایر استان‌ها ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تولید گوشت قرمز،۴۶ هزار و ۲۶۵ تن است، گفت: برآورد نیاز بر اساس جمعیت ۳ میلیون و ۱۵۰ هزارنفری استان،۳۴ هزار و ۳۳۵ تن است.

معاون بهبود تولیدات دامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ میزان تولید گوشت استان ۲۵ هزار و ۵۵۳ تن و سال ۱۴۰۰ (سال اول دولت سیزدهم) این میزان ۲۶ هزار و ۱۷۲ تن بوده که نشان‌دهنده رشد ۴/۲ درصدی تولید گوشت در استان است.

وی با بیان اینکه از سال ۱۴۰۰ تا کنون تولید گوشت رشد چشمگیری داشته است، خاطرنشان کرد: مقایسه آمار تولید نشان می‌دهد در سال ۱۴۰۱ با تولید گوشت ۳۰ هزار و ۱۳ این رشد نسبت به سال قبل ۱۴/۶ درصد و در سال ۱۴۰۲ با تولید گوشت (۴۶ هزار و ۲۶۵) این رشد نسبت به سال ۱۴۰۱، ۱۴/۵۴ درصد بوده است که این امر به دلیل تسهیل روند ورود، جابه‌جایی و حمل دام ضمن رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های مربوطه در دولت سیزدهم است.
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcj8hevmuqemoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما