تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۷
مدیر کانون پرورشی کودکان و نوجوانان شماره یک زاهدان:

ادبیات کودک و نوجوان نیازمند توجه جدی‌تر است

مدیر کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان شماره یک زاهدان گفت: کودکان و نوجوانان امیدهای آینده هستند و خوب است با آداب‌ورسوم بزرگان ادبی شاهنامه، فردوسی، حافظ آشنا شوند.
ادبیات کودک و نوجوان نیازمند توجه جدی‌تر است
فاطمه موسوی ثابت در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون» بیان کرد: سیستان و بلوچستان در زمینه سرانه کتاب‌خوانی یکی از استان‌های محروم در کشور به شمار می‌رود و متأسفانه کتاب هنوز در سبد خانوارها جایگاه مطلوبی ندارد.
 
 وی افزود: برای آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با کتاب و کتاب‌خوانی در کانون پرورش فکری بستر مناسبی برای کتاب‌خوانی در نظر گرفته شده، تا مناسب استعدادشان در حوزه ادبیات کودک و نوجوان رشد پیدا کنند.
 
 مدیر کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان شماره یک زاهدان تصریح کرد: کتاب‌های فراوانی در حوزه ادبیات در کانون در اختیار کودکان قرار می‌گیرد که برای رشد و تفکر، قلم ادبی بسیار کمک‌کننده است و باعث شناخت و شکوفایی استعداد در کودکان می‌شود و در واقع این نوع ادبیات در استان دورنمای امیدوارکننده است.
 
  موسوی ثابت اظهار کرد: یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار که در استان سیستان و بلوچستان کمبود آن حس می‌شود شناخت کودکان و نوجوانان در بحث آشنایی با کتاب‌های شاهنامه، گلستان، فردوسی حکیم و سعدی، هفت‌خوان رستم، اکوان دیو، رستم و سهراب است که به روش قصه‌گویی با بیان کهن ایران و روش نقالی خوانی در این مرکز به کودکان آموزش داده می‌شود.
 
 وی با اشاره به اینکه در زمینه نویسندگی از کودکی استعداد خوبی داشته است، گفت: کتاب‌های «آقای کت‌شلواری که محتوای آن برای تمام سنین قابل‌فهم است، رمان دنیای ناشناخته با محتوای فانتزی، کتاب الکترونیک آرزوی کرم خاکی و بسیار داستان کوتاه و نمایشنامه از جمله آثاری هست که تا کنون انتشاریافته است.
 
مدیر کانون پرورشی کودکان و نوجوانان گفت: امیدواریم مسئولین مربوطه و فرهنگی استان هر کدام در حوزه مربوطه به فکر راهکارهای اساسی و نجات‌بخش در بخش ادبیات کودک و نوجوان باشند.
 
 وی در پایان گفت: باید به هنرمندان و مؤلفین این حوزه توجه خاص و ویژه‌ای شود، تا شاهد تولید و خلق آثار خوب و ماندگار در حوزه ادبیات کودک و نوجوان در سیستان و بلوچستان باشیم.
 
  انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcgwy9qxak9374.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما