تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۷
حداکثر تا یک ماه آینده در سراوان؛

مهم‌ترین چالش حوزه درمان رفع می‌شود

چالش و دغدغه نیروی انسانی جدید در بیمارستان‌های سراوان با جذب و به‌کارگیری ۱۱۰ پرستار، ماما و نیروی شرکتی تا شهریورماه تا حدود زیادی مرتفع می‌شود.
مهم‌ترین چالش حوزه درمان رفع می‌شود
 به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از شستون؛ در شهرستان سراوان در جنوب شرقی‌ترین نقطه کشور دو بیمارستان رازی و ایرانمهر که یکی از مجهزترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان جنوب شرق کشور محسوب می‌شود در حال فعالیت هستند.
 
  این دو مرکز خدمات‌رسان در سراوان سیستان و بلوچستان با چالش کمبود نیرو در حوزه درمان مواجه است و باتوجه‌به جمعیت این منطقه پاسخگوی نیاز شهروندان نبوده که گلایه اهالی این شهرستان را به دنبال داشته است.
 
  کمبود نیروی انسانی یکی از معضلات قدیمی و از دغدغه‌های اصلی مردم و مسئولین شهرستان بوده و بارها توسط امامان جمعه و جماعت شهرستان از تریبون نمازجمعه منعکس شده است.
 
  تعداد کم نیروی انسانی در حوزه درمان باعث می‌شود تا خدمات مطلوب به بیمار صورت نپذیرد به همین دلیل نارضایتی و انتقاد نسبت به آن افزایش می‌یابد و از سوی دیگر نیز باتوجه‌به حجم بالای کار باعث می‌شود تا کادر درمان فشار بالایی را تحمل کنند.
 
  حال پس از پیگیری‌های فراوان طی یک ماه اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دو مرحله به این شهرستان در راستای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان به‌ویژه رفع مشکل کمبود نیروی انسانی سفر کرد.
 
 
 مجتبی شجاعی فرماندار سراوان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: بر اساس پیگیری‌های صورت‌گرفته و پیرو دو سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی یک‌ماهه اخیر به سراوان و بازدیدهای مشترک از بیمارستان‌های رازی و ایرانمهر و قول مساعد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مبنی بر رفع چالش کمبود نیرو در این دو بیمارستان که از دغدغه‌های جدی مردم و شبکه بهداشت شهرستان نیز بود.
 
  وی افزود: در این زمینه پیگیری‌های زیادی از طرف نمایندگان اسبق و فعلی مردم در مجلس شورای اسلامی انجام شده و باتوجه‌به مجوز جدید استخدامی، مقرر شد حداکثر تا یک ماه آینده، ۵۸ پرستار، ۳۱ ماما و ۲۱ نیروی شرکتی برای بیمارستان‌های سراوان جذب شوند که فرایند و تشریفات اداری و قانونی این موضوع در حال انجام است.
 
  فرماندار سراوان ادامه داد: شکل‌گیری دانشگاه علوم پزشکی سراوان که از سالیان سال است از مطالبات و ضرورت‌های شهرستان‌های حوزه سراوان بزرگ نیز بوده که با راه‌اندازی دانشکده پرستاری و مامایی و جذب دانشجو به‌عنوان مقدمه کار از سال آینده می‌توان به رفع بسیاری از چالش‌های حوزه بهداشت و درمان این منطقه کمک کند.
 
  وی در پایان ضمن تقدیر از اقدامات جهادی مدیریت و پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان، گفت: بر این دیدگاهیم که حفظ بیمارستان رازی و تعمیر و تجهیز و نوسازی این بیمارستان در کنار توسعه و نگهداری مناسب بیمارستان پیشرفته ایرانمهر می‌تواند دو بازوی مکمل درمانی سراوان محسوب شود که به حوزه سراوان و شهرستان‌های اطراف خدمات درمانی ارائه دهد.
 
  انتهای خبر/
 
  https://asrehamoon.ir/vdciq3azzt1aqv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما