تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۱۸
چالش و دغدغه نیروی انسانی جدید در بیمارستان‌های سراوان با جذب و به کارگیری ۱۱۰ پرستار، ماما‌ و نیروی شرکتی تا شهریور ماه تا حدود زیادی مرتفع می‌شود.
مهم‌ترین چالش حوزه درمان در سراوان رفع می‌شود
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از شستون؛ در شهرستان سراوان در جنوب شرق‌ترین نقطه کشور دو بیمارستان رازی و ایرانمهر که از مجهزترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان‌های جنوب شرق کشور محسوب ‌می‌شود در حال فعالیت هستند.
 
اما این دو مرکز خدمات‌رسان در سراوان با چالش کمبود نیرو در حوزه درمان مواجه است که باتوجه به جمعیت این منطقه پاسخگوی نیاز شهروندان نیست و گلایه اهالی این شهرستان را به دنبال داشته است.
 
کمبود نیروی انسانی یکی از معضلات قدیمی و از دغدغه‌های اصلی مردم و مسئولین شهرستان بوده و بارها توسط ائمه‌جمعه و جماعت شهرستان از تریبون نماز جمعه منعکس شده است‌.
 
تعداد کم نیروی انسانی در حوزه درمان باعث می‌شود تا خدمات مطلوب به بیمار صورت نپذیرد به همین دلیل نارضایتی و انتقاد نسبت به آن افزایش‌ می‌یابد و از سوی دیگر نیز با توجه به حجم بالای کار باعث می‌شود تا کادر درمان فشار بالایی را تحمل کنند.
 
 پس از پیگیری‌های فراوان در یک ماه اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در راستای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان به ویژه رفع مشکل کمبود نیروی‌ انسانی دو مرحله به این شهرستان  سفر کرد‌.
 
مجتبی شجاعی، فرماندار سراوان در گفتگو با خبرنگار شستون بیان کرد: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته و پیرو دو سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی یک‌ماه اخیر به سراوان و بازدیدهای مشترک از بیمارستان‌های رازی و ایرانمهر و قول مساعد بر رفع چالش کمبود نیرو انسانی در این دو بیمارستان داده شد.
 
وی افزود: در این زمینه پیگیری‌های زیادی از طرف نمایندگان اسبق و فعلی مردم در مجلس شورای اسلامی انجام شده و با توجه به مجوز جدید استخدامی، مقرر شد حداکثر تا یک ماه آینده، ۵۸ پرستار، ۳۱ ماما و ۲۱ نیروی شرکتی برای بیمارستان‌های سراوان جذب شوند که‌ فرایند و تشریفات اداری و قانونی این موضوع در حال انجام است.
 
فرماندار سراوان ادامه داد: شکل‌گیری دانشگاه علوم پزشکی سراوان که از سالیان سال است از مطالبات و ضرورت‌های شهرستان‌های حوزه سراوان بزرگ نیز بوده که با راه‌اندازی دانشکده پرستاری و مامایی و جذب دانشجو به‌عنوان مقدمه کار از سال آینده می‌توان به‌رفع بسیاری از چالش‌های حوزه بهداشت و درمان این منطقه کمک کند.
 
وی در پایان ضمن تقدیر از اقدامات جهادی مدیریت و پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان، گفت: بر این دیدگاهیم که حفظ بیمارستان رازی و تعمیر و تجهیز و نوسازی این بیمارستان در کنار توسعه و نگهداری مناسب بیمارستان پیشرفته ایرانمهر می‌تواند دو بازوی مکمل درمانی سراوان محسوب شود که به حوزه سراوان و شهرستان‌های اطراف خدمات درمانی ارائه دهد.
 
انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcaion6e49nia1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما