تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۰
معاون اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان‌وبلوچستان خبر داد:

رشد طرح نظارت ناوگان حمل ونقل عمومی جاده‌ای

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از طرح کنترل و نظارت بر یک هزار و ۳۳۰ دستگاه ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای در سه‌ماهه نخست سالجاری خبر داد که این میزان حاکی از افزایش ۴۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
رشد طرح نظارت ناوگان حمل ونقل عمومی جاده‌ای
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از روابط‌عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، تیمور باقری بیان کرد: طرح کنترل و نظارت بر یک هزار و ۳۳۰ دستگاه ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای انجام شده که از این تعداد ۴۶۵ دستگاه کامیون، ۶۷۵ دستگاه اتوبوس و ۱۹۰ دستگاه سواری بوده است.
 
 وی افزود: به‌منظور بازدارندگی، شناسایی و اعمال قانون بر تخلفات رانندگی و همچنین ارتقای ایمنی تردد و کاهش تصادفات و فوتی‌های جاده‌ای، طرح کنترل و نظارت بر تردد وسایل نقلیه عمومی توسط این اداره کل و قرارگاه پلیس‌راه استان به‌صورت مستمر در حال اجرا است.
 
 باقری با اشاره به اینکه در بحث کنترل‌های میدانی ناوگان مسافری، رعایت موارد ایمنی از جمله وجود تجهیزات ایمنی، جعبه کمک‌های اولیه، کپسول آتش‌نشانی، اسناد و مدارک حمل‌ونقلی و صورت‌وضعیت انجام می‌شود گفت: باتوجه‌به آغاز سفرهای تابستانی، نظارت مستمر بر ناوگان حمل‌ونقل مسافری استان انجام و مدیران فنی قبل از آغاز حرکت، کنترل های لازم را در دستور کار قرار می‌دهند .
 
 وی خاطرنشان کرد: نتایج حاصل از گشت و نظارت بر ناوگان حمل‌ونقل عمومی در استان جمع‌بندی و با شناسایی تخلفات موارد به کمیسیون ماده ۱۱،۱۲ و ۱۴ استانی ارجاع داده می‌شود تا پس از بررسی مطابق دستورالعمل‌ها رای لازم صادر شود.
 
 انتهای خبر/
 
  https://asrehamoon.ir/vdcjahevvuqemoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما