تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۸
تحقق مطالبه بانوان سراوانی؛

احداث نخستین سالن ورزشی بانوان در سراوان

کلنگ احداث نخستین سالن ورزشی بانوان با حضور مشاور امور بانوان استاندار در حاشیه شهر سراوان به زمین زده شد.
احداث نخستین سالن ورزشی بانوان در سراوان
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون»، به نقل از شستون؛ نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند که در عرصه‌های مختلف ورود کردند و در بسیاری از زمینه‌ها خوش درخشیدن و افتخارآفرینی کردند.
 
ورزش یکی از حوزه‌هایی است که بانوان زیادی در آن فعالیت دارند و در عرصه‌های داخلی و میادین بین‌المللی کارنامه درخشانی دارند.
 
 بانوان سراوانی نیز در زمینه ورزش بسیار فعال هستند و در رشته‌هایی همچون والیبال، ژیمناستیک، بدن‌سازی، کوه‌نوردی، آمادگی جسمانی، تکواندو، تنیس و دیگر ورزش‌های همگانی و انفرادی ورود کرده‌اند.
 
 دراین‌بین اما در این شهرستان سالن ورزشی ویژه بانوان وجود نداشت که بانوان ورزشکار در جلسات مختلف این موضوع را مطالبه کرده و یکی از مطالبات اصلی بانوان ورزشکار سراوانی داشتن سالن اختصاصی ویژه بانوان در حوزه ورزش است.
 
علی‌ای‌حال این مطالبه دیرینه با کلنگ‌زنی احداث بزرگ‌ترین سالن ورزشی بانوان استان سیستان و بلوچستان در سراوان با حضور مشاور امور بانوان استاندار به زمین زده شد.
 
مجتبی شجاعی در گفتگو با شستون بیان کرد: طرح احداث سالن ورزشی بانوان از محل اعتبارات بازآفرینی در محله حمزه سراوان کلنگ‌زنی شد که این دومین کلنگ‌زنی پروژه ورزشی طی یک ماه اخیر پس از کلنگ‌زنی پروژه احداث ورزشگاه کارگران در فاز اول؛ احداث سالن در محله نهضت ملی سراوان بود.
 
وی افزود: بیشترین رشد اعتبارات استانی از چهار ردیف، در تاریخ شهرستان سراوان در حوزه ورزش در اعتبارات سال ۱۴۰۳ کمینه برنامه‌ریزی شهرستان پیش‌بینی‌شده که در رأس آنها تکمیل چمن فوتبال بخشان، تکمیل خانه جوان، تکمیل پیست دوومیدانی، تعمیر سالن‌های ورزشی و... است که مجموعاً در کمیته برنامه‌ریزی و هم از محل اعتبارات در اختیار نماینده حوزه انتخابیه نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان ویژه این طرح‌ها در نظر گرفته شده که جا دارد از توجه استاندار، سازمان مدیریت، اداره کل ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌های مربوطه تقدیر نمود .
 فرماندار سراوان خاطرنشان کرد: بنا به اعلام اداره ورزش و جوانان استان، کف‌پوش سالن ورزشی پیامبر اعظم نیز نهایتاً طی ماه جاری تعویض خواهد شد.
 
لازم به ذکر است در این مراسم ابراهیمی مشاور امور بانوان استاندار، نماینده راه و شهرسازی استان، معاون عمرانی فرمانداری، بانوان اعضا شورای شهر سراوان، جانشین سپاه شهرستان و جمعی از بانوان و مدیران شهرستان حضور داشتند.
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcefo8zpjh8pvi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما