تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۷
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ایرانشهر گفت: همایش شیرخوارگان حسینی به یاد کودکانی که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند در این منطقه برگزار می‌شود.
مادران و کودکان ایرانشهری به یاد شیرخوارگان حسینی سوگواری می‌کنند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مهرالله محمودزاده فهرجی در گفتگو با خبرنگار پهره با اشاره به آئین سوگواری شیر خوارگان حسینی به یاد کودکانی که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند، بیان کرد:  حضرت علی اصغر (ع) در کربلا با مظلومیت به شهادت رسید و سوال نسل امروزی از ما این است که چرا در ایام محرم به سیاه پوش کردن و عزاداری اقدام می‌کنیم پس می‌توان در قبال پاسخ به این سوال به بیان مصیبت نوزاد شیرخوار امام حسین (ع) پرداخت.

وی افزود: در حقیقت یکی از عمده دلایل برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در کشورهای جهان و ایران اسلامی این است که مادران مسلمان برای نخستین بار با فرزندان خود به سوگ حضرت علی اصغر (ع) می نشینند.

این مسئول ادامه داد: پیام همایش شیرخوارگان حسینی اعلام آمادگی برای تعظیم شعائر حسینی است.

وی اضافه کرد: در حقیقت در مراسم بزرگ شیرخوارگان حسینی در ایرانشهر مادران ایرانشهری به همراه کودکان شیرخوار خود با لباس، روسری و پیشانی‌بند به رنگ سبز حضور می یابند و در این همایش برای علی اصغر(ع) کودک شیرخوار امام حسین(ع) در کربلا به گریه، عزاداری و مرثیه‌سرایی پرداخته و گهواره نمادین او را در مجلس می‌گردانند.

حجت‌الاسلام محمودزاده فهرجی تصریح کرد: همایش بزرگ و محوری شیرخوارگان حسینی به یاد مظلومیت کودکان شهید دشت کربلا از جمله حضرت علی اصغر (ع) با حضور بانوان محب الزینب(س) در شهرستان ایرانشهر ساعت ۸ صبح روز جمعه ۲۲ تیرماه مصادف با روز ششم ماه محرم در حسینیه سیستانیها به آدرس تقاطع خیابان ولایت و فردوسی برگزار می‌شود.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcevo8znjh8pvi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما