تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۴
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل:

 بیماران تنفسی در فضای طوفانی تردد نکنند

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: شهروندان در هنگام طوفان تاحدامکان در فضای باز و خارج از منزل قرار نگیرید و همچنین از تردد غیرضروری سالمندان، کودکان، افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی عروقی در فضای باز جلوگیری شود.
 بیماران تنفسی در فضای طوفانی تردد نکنند
مجتبی رفیق‌دوست در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون» بیان کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده در هنگام وقوع توفان تعداد بیماران مراجعه‌کننده از قبیل بیماران قلبی عروقی، مشکلات چشمی، تنفسی به بخش بهداشت و بیمارستان‌ها افزایش پیدا می‌کند و همچنین در هنگام توفان، کاهش دید سبب بار ترافیکی بیشتر شده و این امر باعث افزایش تصادفات جاده‌ای می‌شود.
 
 وی تأکید کرد: مردم منطقه سیستان، در هنگام وقوع توفان مراقب سلامتی خود باشند و از تردد غیرضروری در فضای باز پرهیز کنند.
 
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: در هنگام توفان شعاع دید رانندگان کاهش می‌یابد، بنابراین لازم است از سفرهای غیرضروری در این مواقع خودداری شود و چنانچه بنا به‌ضرورت در جاده و در حال رانندگی هستید، حتماً چراغ‌های خودرو خود را روشن کرده و ضمن رعایت قوانین راهنمایی‌ورانندگی بادقت و با سرعت مناسب رانندگی کرده و در صورت لزوم تا برطرف‌شدن شرایط حاد، اتومبیل را در نقطه امن متوقف کنید.
 
 وی بیان کرد: شهروندان هنگام بروز پدیده ریزگردها در منزل بمانند، درب‌ها و پنجره‌ها را بسته نگه داشته و از فعالیت غیرضروری در خارج از منزل خودداری کنند و در صورت اجبار به فعالیت در هوای آزاد، ضمن به‌حداقل‌رساندن زمان مواجهه با این پدیده، حتماً از ماسک‌های ویژه گردوغبار موجود در داروخانه‌ها استفاده شود و در صورت عدم دسترسی به این نوع از ماسک‌ها یک قطعه دستمال مرطوب را جلوی دهان و بینی خود قرار دهند.
 
 رفیق‌دوست گفت: پرهیز از مصرف غذاهای پرچرب، استفاده زیاد از مایعات و لبنیات کم‌چرب و شستشوی مکرر بینی و دهان در کاهش بروز عوارض ناشی از ریزگردها مؤثر هستند.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcdnn0fsyt09j6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما