تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۰
 پیرمرد ولایت‌مدار و خوش‌صدا؛

 صدای باباعلی زاهدان خاموش شد

 علی کربلایی پیرمرد ارادتمند به مولا علی و اهل‌بیت (ع) که معابر زاهدان شاهد نجواها و سرودهای زیبایش در وصف مولا علی بود امروز با این مردم ولایت‌مدار خداحافظی کرد.
 صدای باباعلی زاهدان خاموش شد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، ما مسلمان‌ها و بخصوص ما شیعیان، امتیازی داریم که دیگر ملیت‌ها و ادیان این امتیاز را به‌قدر ما ندارند و آن عبارت است از اجتماعات دینی که به شکل روبه‌رو، چهره‌به‌چهره، نفس به نفس تشکیل می‌شود که این را در جاهای دیگر دنیا و در ادیان دیگر کمتر می‌شود پیدا کرد. به این قوّت، به این وسعت، به این تأثیرگذاری و محتوا هیچ کجای جهان‌دیده نمی‌شود.
 
 مداحی و وصف از اهل‌بیت مقام بالا و تأثیر زیادی در جامعه و ذهن مردم دارد. این چیزی است که دنیا و نیازهای جامعهٔ امروز، غیر از آن را بر نمی‌تابد و قبول نمی‌کند. باید این طور باشد. خیلی مواقع است که بعضی انسان‌ها بداهه از اهل‌بیت اشعاری می سرآیند که بسیار با مفهوم و تأثیرگذار است.
 
 مردم بازار به‌خصوص اهالی خیابان امیرالمؤمنین زاهدان هیچ‌وقت نام علی مشهدی، علی‌بابا یا علی کربلایی مردی که صدای دلنشین او در وصف مولا علی (ع) به گوش می‌رسید را از یاد نمی‌برند. پیرمردی که همیشه جارو به دست بود و همین‌طور که معابر را تمیز می‌کرد اشعار زیبایی در وصف امام شیعیان مولا علی (ع) زمزمه می‌کرد.
 
 علی‌بابا کمر خمیده نوآوری در وصف اشعار خود داشت. صدای گرم او موجب می‌شد که مردم به سمتش کشیده شوند و سعی داشت حال و هوای خیابان اگر ولادت بود شاد و اگر سوگواری بود با ذکر مصیبت نورانی شود.
 
 ملیحه حقیقت‌خواه فرزند علی کربلایی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اینکه پدرش مردی رئوف و مهربان بود، بیان کرد: پدرم در سال ۱۳۳۲ در شهر مشهد متولد شد و شغل او کارگر سنگ فروشی بود، بعد از سفری که به زاهدان داشت با مادر آشنا شد و ما سه خواهر و یک برادر افتخار می‌کنیم که فرزندان این پدر و مادر هستیم.
 
 وی افزود: من در ۳۵ سال پیش، در سن هفت‌سالگی با پدرم که خادم حسینیه یزدی‌های بود کمک می‌کردم و ظرف‌های مراسم امام حسین را می‌شستیم و از همان زمان با پدرم در مساجد مختلف کمک مراسمات عزا و ولادت‌ها بودیم.
 
 دختر علی کربلایی اظهار کرد: پدر ارادت خاصی به امام علی (ع) داشت و اهل‌بیت را الگوی زندگی خود و ما می‌دانست، آن زمان که جاروکش شفاخانه حضرت ابوالفضل و بیت رقیه بود من هم چایی ریز مراسمات آنجا بودم و خیلی اصرار داشت مراسم ازدواج من در آنجا باشد تا ماهم پیرو اهل‌بیت باشیم و از همسرم هیچ نخواست جز این که در مراسمات کنار من هم قدم و زندگی اهل‌بیت الگوی راه زندگی ما باشد.
 
 وی تصریح کرد: کودکی که بعد از مدت‌ها گرفتار مریضی بود و دکترها جواب کرده بودند، در مدت‌زمان کوتاهی که در زاهدان پدرم برایش دعای فراروان کرد و از خانواده آن کودک خواست نگران نباشند شفا پیدا کرد این اراده پدر به مولا علی (ع) بود و از ایشان درخواست می‌کرد توسل به مولا داشت.
 
 ملیحه حقیقت در پایان گفت: پدرم علی مشهدی، بسیار مهربان و دوست‌داشتنی بود عابری از خیابان امیرالمؤمنین (ع) زاهدان نیست که بابا را نشناسد همیشه کمک‌حال مردم در هر شرایطی بود، کنار مساجد اهل‌بیت برای شادی دل مردم شعرهای در وصف اهل‌بیت می‌خواند و آرزو داشت اهل‌بیت همیشه نگاهی به او و فرزندانش داشته باشند امروز در ششم محرم ایام عزاداری امام حسین (ع) به خاک سپرده می‌شود و به آرزوی خودش خواهد رسید.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcf11dytw6dvca.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما