تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۴
رئیس اداره ورزش و جوانان زابل از برگزاری اولین جشنواره بازیهای بومی محلی با مشارکت هشت استان 9 آبان ماه 1392 در سیستان خبر داد.
اولین جشنواره بازیهای بومی محلی در سیستان برگزار می شود
اولین جشنواره بازیهای بومی محلی در سیستان برگزار می شود
به گزارش عصر هامون، حسین کلانتر اظهار داشت: برای اولین بار در سیستان جشنواره بازیهای بومی و محلی با محوریت احیاء کشتی کج گردان با حضور هشت استان و۲۲۰ ورزشکار در باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری برگزار می شود.
وی افزود: این کشتی در فرهنگ سیستان ریشه دیرینه دارد و با فنون خاص خودش که منحصر به کشتی کج می باشد اجرا می گردد.
کلانتر با اشاره به دیگر رشته های ورزشی تصریح کرد: رشته های مانند هفت سنگ و طناب کشی و دالپلان (نشانه زنی)مشترک بین بانوان و آقایان است.
وی ادامه داد: مهمتر از همه بازوبند پهلوانی هست که پهلوان سیستان رامشخص می کند و تا دوره بعد این مسابقات بازوبند در اختیار ایشان می باشد.
ارئیس اداره ورزش و جوانان زابل گفت: این جشنواره با همکاری میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی و امور عشایر که با برپایی سیاه چادر و برنامه های محلی اجرا می شود.
وی در پایان برنامه های هفته تربیت بدنی را اعلام کرد وگفت: برگزاری مسابقات فوتسال با شرکت ۱۶ تیم، مسابقات فوتبال با شرکت ۱۲تیم در استادیوم، جشنواره بازیهای بومی محلی بانوان درسالن طالقانی، آمادگی جسمانی ویژه بانوان، مسابقات پینگ پنگ قهرمانی استان برای آقایان وبرای قهرمانی سیستان برای بانوان، مسابقات تکواندو و اعزام دوچرخه سواران به مشهد مقدس ؛ورزشکاران شهرستان زابل و هیرمند است.
انتهای پیام/۹۰۳۱ https://www.asrehamoon.ir/vdccppq0.2bq1e8laa2.html
منبع : اوشیدا
نام شما
آدرس ايميل شما