تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۸
تلاش‌های کری در مجلس آمریکا بی‌نتیجه بود/ شرمن خطاب به کري: شما از ما مي‌خواهيد به خواب رويم!
تلاش‌های کری در مجلس آمریکا بی‌نتیجه بود/ شرمن خطاب به کري: شما از ما مي‌خواهيد به خواب رويم!
تلاش‌های کری در مجلس آمریکا بی‌نتیجه بود/ شرمن خطاب به کري: شما از ما مي‌خواهيد به خواب رويم!
به گزارش عصر هامون،روزنامه واشنگتن پست در گزارش امروز خود نوشت: با گذشت بيش از دو هفته از توافق تاريخ با ايران، جمهوريخواهان و دموکرات‌هاي مجلس نمايندگان آمريکا ديدگاه دولت اوباما درمورد مذاکرات هسته اي با ايران را کوته‌بينانه خواندند.

اين روزنامه آمريکايي در پايگاه اينترنتي خود و در گزارشي به قلم آن گيران افزود: آنها نشان داده اند که قصد دارند با وجود هشدارهاي دولت مبني بر اين که تصويب تحريم هاي جديد برضد ايران بهترين فرصت به دست آمده در طول سال ها براي نزديکي به ايران را از ميان خواهد برد، مجازات هاي جديدي براي جمهوري اسلامي در نظر بگيرند.

به نظر مي رسد تلاش هاي روز سه شنبه جان کري راه به جايي نبرده است و صف بندي دو حزبي نمايندگان مجلس آمريکا ديدگاه هاي وي را درمورد اين که اقدامات تنبيهي جديد، ديپلماسي متزلزل با ايران را درمعرض خطر قرار مي دهد، به چالش کشيده است.

در جلسه روز سه شنبه برد شرمن خطاب به جان کري گفت: شما از ما مي خواهيد به خواب رويم و هيچ کاري انجام ندهيم!

هيچ کدام از اعضاي بانفوذ مجلس نمايندگان قول ندادند براي جلوگيري از تصويب تحريم هاي جديد به دولت کمک کنند.

حتي دموکرات هايي که فتح باب سياسي دولت آمريکا با ايران را تحسين مي کنند نيز معتقدند فشار تحريم ها بر ايران بايد ادامه يابد.

احتمال دارد سنا با وجود لابي هاي گسترده جان کري و ديگر مقامات دولتي تحري‌ هاي جديدي برضد ايران به تصويب رساند و با اين کار باراک اوباما را وادار کند تا از حق قانوني خود براي وتوي اين مصوبه استفاده کند.

اوباما از زماني که به رياست جمهوري آمريکا رسيده است تا کنون فقط دو بار از اين حق قانوني خود استفاده کرده است که هيچ کدام از اين موارد به مسائل مهم سياست خارجي مربوط نبوده است.

تيم جانسون، رئيس کميته بانکداري سنا روز سه شنبه گفت به کاخ سفيد کمي فرصت مي دهد و فعلا از طرح قانون تحريم هاي جديد برضد ايران خودداري مي کند، اما وي براي اقدام بعدي اين کميته زماني مشخص نکرد. اين احتمال هم وجود دارد که جمهوريخواهان به اعمال فشار براي دور جديد تحريم هاي ايران ادامه دهند.

به گفته برخي مقامات مطلع سنا قرار است جان کري چهارشنبه بعد از ظهر پشت درهاي بسته با سناتورها ديدار کند.

بسياري از نمايندگان کنگره از توافق هسته اي که ماه گذشته در ژنو حاصل شد، راضي نيستند و مي گويند اعمال فشار بيشتر بر ایران تنها راه است.

انتهای پیام/۵۰۸۲ https://www.asrehamoon.ir/vdcgzz9t.ak93u4prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما