تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۳
رییس سازمان حج و زیارت از ارسال نامه ای به وزارت حج عربستان سعودی مبنی بر افزایش تعداد زائران ایرانی در حج سال ۹۳ خبر داد.
درخواست ایران از عربستان برای افزایش سهمیه حج
درخواست ایران از عربستان برای افزایش سهمیه حج
به گزارش عصر هامون،«سعید اوحدی» روز سه شنبه به دیدار اخیر خود با «بند حجار» وزیر حج عربستان اشاره کرد و گفت: در این دیدار تفاهمنامه حج ۹۳ بین سازمان حج و زیارت و وزارت حج عربستان امضا شد.

وی افزود: در این تفاهمنامه، سهمیه جمهوری اسلامی ایران بر اساس مصوبه سازمان کنفرانس اسلامی مانند سال ۹۲ تعیین شد.

اوحدی ادامه داد: البته در قالب نامه از وزارت حج عربستان درخواست کردیم تعداد زائران ایرانی در حج سال آینده افزایش یابد که قول دادند این مساله به صورت جدی مورد بررسی قرار گیرد.

رییس سازمان حج و زیارت از تصمیم وزارت حج عربستان برای صدور الکترونیکی روادید زائران در حج سال آینده خبر داد و گفت: روادید زائران عمره به صورت الکترونیکی صادر می شود و وزارت حج عربستان قصد دارد این کار را در موسم حج نیز انجام دهد.

به گفته اوحدی، بر این اساس به احتمال زیاد نحوه صدور روادید زائران در حج سال آینده الکترونیکی خواهد شد و ایران هر گونه آمادگی را برای این کار دارد.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نام نویسی مشمولان در کاروان های حج سال ۹۳ از ۱۸ بهمن ماه آغاز می شود، افزود: خوشبختانه امسال کاروان های حج نسبت به سال های گذشته سه ماه زودتر تکمیل می شود.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: بنا به اذعان وزیر حج عربستان سعودی، زائران ایرانی جزء معدود زائرانی بودند که در حج سال گذشته و عمره جاری هیچ گونه تخلفی از آنها سر نزده است.

بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، هزینه سفر به حج تمتع سال ۹۳ حداقل هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و حداکثر ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.
انتهای پیام/۴۳۸۲ https://www.asrehamoon.ir/vdciyza5.t1av32bcct.html
منبع : شهر خبر
نام شما
آدرس ايميل شما