تاریخ انتشار :پنجشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۳
پاسخ به مطالبه مردم و خانواده شهیدان چه خواهد شد!!

اعدام در ملاء عام، آری یا نه؟

پس از درخواست های متعدد مردم سیستان و نمایندگان آنها و جامعه حقوقدان و خانوداه شهیدان نوری و مرئی در خصوص اعدام مسببین این جنایت در ملا عام هنوز خبری دال بر موافقت با این درخواست رسما اعلام نشده است.
اعدام در ملاء عام، آری یا نه؟
به گزارش عصر هامون،چندی پیش محمد مرزیه دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از اجرایی شدن حکم اعدام سه نفر از عوامل ترور دادستان زابل طی چند روز آینده خبر داد.
در این راستا همسر شهید نوری در مورد حکم اعدام قاتلان همسرش در گفت و گو با عصر هامون، گفت: نظر خانواده شهید این است که قاتلین شهید نوری در محل حادثه به دار مجازات آویخته شوند اما گویا نظر رئیس شورای تامین استان خلاف این موضوع است و وی تنها مخالف اعدام در ملاء عام می باشد.
این در حالیست که برخی اخبار نیز حاکی از این است مسئولین قضایی استان نیز موافق این اقدام(اعدام در ملاء عام) هستند و تنها استاندار در حال حاضر مخالف این موضوع می باشد.
خبر اجرای حکم اعدام قاتلان دادستان زابل در زندان باعث واکنش بسیاری از اقشار مختلف مردم سیستان شد به گونه ای که جمعی از نمایندگان استان و کمیسیون امنیت ملی، اقشار مختلف مردم ، جامعه حقوقدانان و سران طوایف طی بیانیه های مجزا خواستار اعدام قاتلان ترور دادستان زابل در ملا عام شدند.
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به مطالبه مردم سیستان و خانواده شهید نوری از اجرای حکم متهمین در پرونده در ملا عام در گفت و گو با عصر هامون گفت: این موضوع در حال پیگیری و بررسی است.
همچنین وی در گفت گوی دیروز خود، اظهار داشت: حکم اعدام سه نفر از قاتلان موسی نوری دادستان زابل و مهدی مرئی راننده ایشان اوایل هفته آینده اجرا می‌شود.
رئیس کل‌ دادگستری سیستان و بلوچستان در زمینه علنی یا غیرعلنی اجرا شدن حکم اعدام قاتلان دادستان زابل عنوان کرد: هنوز مصوبه‌ای در این زمینه به دست ما نرسیده، اگر قرار باشد حکم به صورت علنی اجرا شود، قطعا زمان و مکان آن را اعلام خواهیم کرداعلام خواهد شد.
سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در زمینه اجرای حکم اعدام قاتلان دادستان زابل در ملاء عام نیز اذعان داشت: به زودی در جلسه شورای تامین سیستان و بلوچستان با حضور استاندار در این زمینه تصمیم‌گیری می شود.
با این وجود باید دید نظر نهایی در این خصوص آنچه که خواسته اکثر مردم است می شود یا مسببین این جنایت، در زندان  به دار مجازات آویخته خواهند شد.
به گزارش عصر هامون؛ مقارن ساعت 7 و 45 دقیقه 15 آبان ماه سال گذشته، موسی نوری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل به همراه راننده به هویت مهدی مرئی عازم محل کارشان بودند که رو به روی بیمارستان امیر المومنین (ع) زابل از سوی سرنشینان مسلح یک دستگاه خودروی پژو مورد تیراندازی واقع و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

انتهای پیام/9031 https://www.asrehamoon.ir/vdcjvaei.uqevmzsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما